En ole yhtään sen väljempi kuin miehen ex! Tai olen, mutta...
NAurettava asia ehkä, mutta on vaivannut minua paljon. Miehelläni ei ole ollut kuin yksi varsinainen seksikumppani ennen minua (eksänsä). Toki sitten muuta aktiviteettia on ollut, mutta yhdynnässä asti vain eksänsä kanssa.
Mieheni ja hänen eksänsä ja seksielämä oli kuulemma todella hankalaa kun eksällä oli niin pieni värkki. Minulle mies sanoi tavattuaan, että mun kannattaisi käyttää jumppakuulia (vaikken ole edes synnyttänyt tai ollut koskaan raskaanakaan eikä mun värkissä ole mitään vikaa). Olen aivan normaalikokoinen nainen alakerrastani, ikää hurjat 27. Ei pidätysvaikeuksia tms.. Ja on mulla ne kuulatkin ja satunnaisesti jumpannut olen ongelmia ennaltaehkäistäkseni. Käsittääkseni mulla on ihan normaalit ellei jopa todella hyvässä kunnossa olevat lantionpohjanlihakset.
Mies kertoi, että eksällään on/on ollut valkojäkälää joskus alapäässä ja googlailin sairautta huvikseni. No paljastuipa sitten, että pitkään jatkuessaan se saattaa aiheuttaa emätimen aukon surkastumista sekä häpyhuulten kutistumista. Eikä eksällään kuulemma ollut edes häppäreitä kun asiasta tarkemmin kyselin. Mies ihan yllättyi kun kerroin vähän faktaa taudista. Ettei mun värkissäni olekaan mitään normaalista poikkeavaa vaan eksänsä värkki oli surkastunut! MIes sitten myönsi, että joo, näin se taisi olla, hän ei vaan tiennyt.
Että tuli hyvä olo kun sai vähän ojentaa miestä, että haloo! Eikä hänen laukeamisessaan minun kanssani ole ollut koskaan ongelmia. Oli vain tottunut tiukempaan värkkiin ja luuli, että niiden kuuluu olla sellaisia, että sisään on vaikeaa työntää eikä seksikään oikein sujunut.
Kommentit (7)
toisekseen: sun mies on ihan taukki
ja kolmanneks: miks kerrot tän täällä?
Nyt on hyvä mieli itselläkin kun aina sitä toi väljyys on arka paikka naiselle. Tiedän, etten ole, mutta kun mies niin vihjaili, että kannattaisi käyttää kuulia, niin tulin jo ajatelleeksi etten kelpaakaan ja olen löysä. Tuntui niin pahalta ja nyt sain heitettyä faktaa päin naamaa!
En halunnut olla huonompi, enkä ainakaan eksälle! Eikä näin onneksi ollutkaan kun kyse oli sairaudesta eikä mies vaan tiennyt mitään siitä. Eikä varmaan eksänsäkään ollut ottanut asiasta tarpeeksi selvää kunnei ollut miestä viitsinyt valaista asian suhteen miksi seksi niin hankalaa oli.
Tuli mieleeni, että olisko eksä tahallaan jättänyt kertomatta, että voi surkastuttaa emättimen aukkoa ja uskotellut vain olevansa normaalia tiukempi, jottei mieheni olis lähtenyt etsimään uusia kokemuksia ainoansa lisäksi. (Tällöin olisi huomannut että muilla on "väljä" ja palannut tiukan eksänsä luo).
Kaikkea sitä ehtii omassa päässään hautoa :D. Mutta nyt oon niin voittaja-olo!! ;D
ap
Ps. Kommentoikaa nyt huviksenne vähän lisääkin :)
miehen kanssa keskusteluja hänen exiensä sukupuolielimistä.
Ei mahda mitään.
Kerroin asian, koska mulla on asiasta hyvä olo. Olen pirullinen. Siksi kerroin.
Ja tottakai mä tiedän, että niitä värkkejä on erikokoisia. Mulla on ollut kumppaneita kyllä useampi enkä mikään tyhmä ole sen asian suhteen, että luulisisn kaikilla olevan samanlainen.
Luepa Duodecimin artikkeli valkojäkälästä. Eksällään oli sitä vaivaa kuulemma usein.
Ja miksi puhuttiin eksän värkistä? Siksi, että mies kertoi seksielämän olleen hankalaa. Kysyin miksi, mies kertoi, ettei onnistunut jne... Kysyin miksi ei ja mies taas vastasi, että ei mahtunut sisälle kuin kovalla työllä ja ajan kanssa ja siltikin sattui. No kai se nyt eksääkin sattui jos oli limakalvot tohjona jne. SIKSI.
ap
ihan turhaa yrittää kaunistella, ettet olisi.
annappas miehesi mennä testaamaan muutamia eri panoja,niin totuus valkenee sullekkin..
miehelläs on vain yksi kokemus ennen sua, ja se oli timmi ja terhakka pimpsa.
kysymyksesi ovat NIIN hyviä! Mitenköhän ap:n ja sen miehen exän värkki-keskustelu on alun alkaen lähtenyt käyntiin, kumpi teki aloitteen? :)))
Ja noin yleisenä havaintona sanoisin, että jos pillun ja kullin koko on suhteen keskeinen tekijä ja koossa pitävä voima, niin hunningolle menee. :D
Jos oli, niin kannattaisi vähän tutustua ihmisen anatomian. Niitä "värkkejä" kun ON eri kokoisia, ihan niin kuin peniksiäkin. Sillä synnytämättömyydellä ei ole sen asian kanssa mitään tekemistä. Toinen juttu: "satunnainen jumppailu kuulilla" ei todellakaan ennaltaehkäise mitään. :D Hitto, tämä on hauska palsta!