Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Karanteenissa kilot kurit

Vierailija
13.04.2020 |

Koska kotieristäytyminen jatkuu yhä, aion käyttää tämän ajan hyödyksi. Painoa on kertynyt ihan liikaa. Nyt on hyvä hetki tehdä sille jotain, sillä työpaikkalounaat on tauolla eikä kavereita voi tavata ravintoloissa. Näillä näkymin palaan tavallisiin töihin vasta syksyllä, joten nyt on todellakin täydellinen hetki toimia!

Aloitan VLCD-jaksolla ja jatkan niin pitkään kuin tuntuu hyvältä. Sen avulla saavutettua ketoosia voi jatkaa hiilarittomalla ruokavaliolla.

Painoindeksi on 34, eli pudotettavaa on reilusti. Juuri nyt paino estää myös tehokkaan liikunnan erilaisten vammojen kautta, mutta tilanne paranee kyllä, kun saan kiloja pois.

Kun myöhemmin muistellaan mitä kukin teki koronan aikana, voin sanoa ylpeänä karistaneeni vähintään 20kg!

Lähteekö muita mukaan?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
13.04.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lähtenyt jo mukaan, muuttamassa viikossa pudonnut jo 6 kiloa. Rahaakin menee vähemmän kun syö fiksusti ja suunnittelee ruokailujaan.

Vierailija
2/2 |
13.04.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Multa on lähtenyt kuukaudessa 3 kiloa ja vielä olis tavoitteena pudottaa neljä (normaalipainon sisällä). Syön 2 ateriaa päivässä (lounas ja päivällinen) ja ainut liikunta on koiran ulkoilutus.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kaksi yhdeksän