Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Haen opiskelupaikkaa paikkakunnalta jonne 300km kotipaikkakunnalta... mites lapset???

Vierailija
04.03.2008 |

Mies sanoo olevansa valmis olemaan " yksinhuoltaja" viikot. Miten itse ja lapset kestävät tämän? Sydäntä särkee jo ajatuskin... kokemuksia vastaavasta? Lapset ovat 4 ja 7v

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
04.03.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oletko oikeasti valmis tuollaiseen? Ei äitinä enää ole mahdollisuuksia kuten joskus ennen. Ei äitinä enää valita opiskelupaikkaa tosta noin vaan mikä tuntuu parhaalta paikalta. Sulla on perhe mikä sun on otettava huomioon. Ja kyllä se mieskin, vaikka sanoisi mitä. En kyllä ikinä ryhtyisi vkl-äidiksi jonkun opiskelun takia! Mieti sinäkin nyt hyvä ihminen mitä olet suunnittelemassa!

Vierailija
2/4 |
04.03.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mun mielestä perhe ei ole sellainen missä toinen vanhempi on viikot yh.

Mut hei, tehkää ihan rauhassa ratkaisunne miten haluatte, se ei todellakaan ole multa pois vaikka olisitten puoli vuotta ulkomailla opiskelemassa/töissä. Ap kysyi mielipiteitä, mun mielipide on tämä.



2

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
04.03.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

En tiedä mitä tehdä. Luultavasti jään lasten takia vain kotiin...

Vierailija
4/4 |
04.03.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

viikot menevät nopeasti. voit lähteä maanantai aamuisin, näin vkl. tulee pitempi. Ja se on vain yksi vaihe elämästä. Siitä vaan ! Voit katua myöhemmin.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kuusi kahdeksan