Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kiss-Kiss muuttuu kissan muotoiseksi – myös Pantterit ja Kettukarkit tulevat irtokarkkilaareihin aivan uusissa muodoissa

Vierailija
01.12.2019 |

https://www.is.fi/ruokala/ajankohtaista/art-2000006323743.html

Fazer uudistaa klassikkomakeisiaan vuoden alussa. Kettukarkista tulee ketun pään muotoinen ja klassinen Kiss-Kiss ja jääkarhu saavat uudenlaisen muodon.
Fazer uudistaa klassikkomakeisiaan tammikuussa. Yhtiö kertoo tiedotteessaan, että kettukarkkeina tunnetut Pihjala-karkit, Kiss-Kiss, Islanti ja Pantteri saavat uuden muodon irtokarkkeina.

Pihlaja-karkit nähdään tammikuusta alkaen ketun pään muotoisina, Islanti-karkit jääkarhun ja Kiss-Kissit aiempaa tummemman punaisina ja kissojen muotoisina. Uudistuneita Pihlaja-karkkeja myydään irtomyynnin lisäksi karkkipusseissa.

Miksi kaikki vanhat ja hyvät klassikot pitää pilata? :( Onneksi noita nyt saa vielä vanhan mallisina, mutta kuinka pitkään?

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme yksi kahdeksan