Onko se nyt siis niin että jos mies on kiinnostunut niin se kyllä tekstaa?
Tuntuu siltä, että joudun aina itse aloittamaan keskustelun hänen kanssaan. Vastaa kyllä nopeasti aina ja kirjoittaa pitkästikin, mutta mä olen 80% kerroista se, joka aloittaa sen viestittelyn. Tänään kun en ole laittanut mitään viestiä, niin eipä ole miehestäkään kuulunut. Ehdottaa kyllä tapaamisia säännöllisesti kun olen itse aloittanut jutustelun. Ota näistä nyt sitten selvää.
Kommentit (64)
Ja lisäyksenä, en aio nyt enää laittaa sitä ”ekaa” viestiä. Monta päivää odottelisitte yhteydenottoa ennen kun siirtyy mappi ööhön?
Ap
Ei välttämättä tekstaa.
Eikä olisi ikinä pitänyt tekstata.
Voi olla ujo.
Itsellä sellainen tilanne että olisi paljonkin asiaa, mutta kun ottaa sen kännykän käteen niin tulee totaali blackout eikä mitään järkevää saa kirjoitettua. Sitten laitan puhelimen pois ja yritän myöhemmin uudestaan, mutta edelleen sama juttu, yhtään lausetta ei saa kirjoitettua..
No jos ei viikkoon kuulu mitään niin unohtaisin.
Mitä tällaiset "ekat" viestit on, en tajua? Meillä taas on ihan jatkuva vuoropuhelu käynnissä, nyt on mun vuoro mutta en ole tänään jaksanut keskittyä asiaan niin kirjoitan todennäköisesti huomenna tai ylihuomenna. Olisi outoa jos mieskään kirjoittaisi tässä välissä yhtään mitään.
Mies on siis tekstannut viimeksi. Jos sinä aloitat radiohiljaisuuden, hän tekee johtopäätöksen, että olet ghoustannut hänet. Siinä se sitten.
Onko naisille jotenkin vaikeaa olla aktiivinen?
Voi leikkiä mind gameja tai vaikeesti tavoteltavaa. Mutta nää nyt unohtaisin joka tapauksessa. Tai sit ei vaan ole kiinnostunut tarpeeksi, odota pari-kolme päivää ja katso mitä tapahtuu vai tapahtuuko mitään.
No siis jos mä oon hulluna ladyyn niin kyllä mä sille tekstaan. Mut ootteko jo vanhoi? . Ite vähän päälle kolkyt mies siis
Se voi olla vaan merkki siitä että mies ei halua antaa liian takertuvaa kuvaa ja on ns. Mystinen ja vaikeasti tavoiteltava. Tai sitten ihan yksinkerraisesti ei jaksa tekstailla, eikä keksi järkevää sanottavaa. Ihan miehen näkökulmasta. En jaksa nimittäin itsekkään tekstata turhanpäiväsiä koska irl tulee kuitenkin vaihdettua kuulumiset niin olisi aika kiusallista kun ei ole muuta puhuttavaa kuin että "kylläpä sataa tänään".
Vierailija kirjoitti:
Onko naisille jotenkin vaikeaa olla aktiivinen?
Ap on ainoa aktiivinen tuossa.
Mulla on ollut vastaavaa, kun mies ei ole ollut oikeasti kiinnostunut, mutta halunnut vaan säilyttää mahdollisuuden saada silloin tällöin.
Aikuiset ihmiset on kuin teinejä tekstareineen. Aloittajakin varmaan on juuri näitä..
Jos mies on kiinostunut niin kyllä hän sekstaa. Luultavasti tekstaakin.
Min en ainakaan enää tuhlaa aikaa miehiin, jotka leikkivät vaikeasti tavoiteltavia. Tietty eri juttu jos mies on masentunut tai muuten kyvytön pitämään yhteyttä, mutta silloinkaan en alkaisi toisen parantajaksi jos ei ole jo suhdetta, siis pelkästä säälistä, minulla ei ole sellaista kompleksia. Odottele pari päivää ja älä sitten enää odota jos ei kuulu. Jos jonkin ajan päästä ottaa sitten kuitenkin yhteyttä niin anna nähdä vähän vaivaa sinun lämmittelyysi, muuten hän ei arvosta sinua tarpeeksi.
Siis, asia on niin, että jos mies ei vastaa viesteihin koskaan, hän ei ole kiinnostunut. Jos taas mies vastaa, hän voi olla kiinnostunut, mutta voi myös olla olematta.
Vierailija kirjoitti:
Siis, asia on niin, että jos mies ei vastaa viesteihin koskaan, hän ei ole kiinnostunut. Jos taas mies vastaa, hän voi olla kiinnostunut, mutta voi myös olla olematta.
No sepä se. Mietin että vastaileeko vain kohteliaisuuttaan.
Ap
Jos mies on kiinnostunut, saat dickpicin.
Jos nainen on kiinnostunut, hän tekstaa.
Ärsyttää odotella viestiä. Oli niin kivaa yhdessä ja asiat jäi kesken.
Tietysti se tekstaa jos on kiinnostunut, miksei tekstaisi?