Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Huomenna lapsille suklaapupuja eikä muovirihkama-yllätysmunia

Vierailija
20.04.2019 |

Huomenna kukko munii hattuun tai pääsiäsipupu piilottaa ympäri taloa pääsisäismunia. Ihana perinne, jossa on kuitenkin merkittävä ongelma: pääsiäismunien yllätyslelut. Vaikkei niitä mereen tai luontoon heittäisikään, niin niitä ei voi eteenpäin kierrättää muovinkierrätykseen, koska vain pakkausmuovia pystytään kierrättämään.

Jos huomiset suklaamunat on ostamatta niin suosi vaikka Kinderin suklaapupuja kun rihkamamunia. Kuluttajina voimme vaikuttaa mitä ensi vuonna tuotetaan!

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
20.04.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lidlistä saa myös yllätysmunia, joissa on sisällä karkkirakeita! Ei tänä vuonna ostettu ollenkaan sellaisia, joissa on leluja sisällä, kun tajuttiin että tällaisiakin on tarjolla.

Vierailija
2/2 |
20.04.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lidlistä löytyy suklaamunia, joissa on "yllätyksenä" karkkia (tai siis suklaarakeita vissiin) sisällä ilman muovia. Ja sitten on tietty esim. Mignonit ja ruohomunat. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla