just joo!! poika koittaa puhua isalleen ja isansa on vain mam mam maa mammaa koko ajan kun poika koittaa puhua. kiva kun poika jo itkee et sa et anna mun puhua. yks vaan jatkaa mam
Kommentit (10)
minkäikäinen poikasi on? ja onko isällä joku " syy" mämmätykseensä (poika on eri mieltä jostain, toistaa jotain samaa asiaa tms.)?
järkyttävää.
pikkulapsella tuo keskustelu :/ Ymmärrän, jos mämmättäjä olisi 5-vuotias, mutta aikuiselta mieheltä aika typerää!
ettei hirveesti kannata puhua toisten päälle" tuli tuolla kommenttina isältään.
siis kyllä tuo lapsikin välillä nauraa kun isänsä tuota aikansa tekee mut joka kerta tuo käy mulle valittaan et isä ei anna mun puhua.
mutta kovin kauas et sinäkään ap tästä miehestä jää, jos et kerran asialle mitään tee. Siis kuunteletko vain vierestä kun iso mies kiusaa omaa lastaan?
Tuo on henkistä väkivaltaa lasta kohtaan, eikö missään kilkuta mikään kello, että tuo ei todellakaan ole pienelle ihmiselle hyväksi?
Sadistit.
Että voi joku ottaa urpoja miehiä, täysiä pentuja, keskenkasvuisia, vajaita!Vierailija:
tuosta käytöksestä lasta kohtaan).
no, tässä haetaankin nyt taloutta sellaiselle pohjalle (eli töitä), että pärjätään poikien kanssa keskenämme taloudellisesti. sitten saa mies lähteä kuvioista ja takaisin ei tarvitse tulla. eli pari kolme kuukautta varmaan korkeintaan.
mistä kehitysvammasten asuntolasta sä oot sen aikoinas bongannu??
uskomatonta.
meidän naapuriperhe. Niiden poika on yksi maailman huonoimmin käyttäytyvistä lapsista ja vanhemmat näyttää toisilleen " leikillään" junttia ja kutsuu toista tyhmäksi, kun toinen tekee jotain, mikä ei miellytä. Isä kamppasi pojan, kun poika yritti lähteä karkuun rangaistusta. Poika kamppailee huvikseen sitten 1v. pikkusiskoaan... Mitä isot edellä!
Onko sen mielestä vitsikästä? Ärsyttävää pikemminkin... Ota toi puheeksi joskus rauhallisella hetkellä kun olette kahdestaan.