Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Oletko käynyt mallikoulun? Entä ollut mallitoimiston listoilla? Ollut näytösmallina? Kuvauksissa?

Vierailija
27.01.2008 |

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
27.01.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Näytöstöitä muutamia ja sitten hius- ja kampausnäytöksissä useasti. Katalogi- ja vaatemallikuvauksia kolmelle eri vaatevalmistajalle.



Vierailija
2/4 |
27.01.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Erityisen kivalta tuntui kun viime syksynä törmäsin valokuvaajaan, joka houkutteli ilmoittautumaan vieläkin... Ylipainoa kertynyt jne, mutta sehän alkaa muodissa olla jo hyväksytty (sivu)seikka =)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
27.01.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei mitään mallikouluja tai kiinnostusta koko hommaan,

mutta muutamaankin näytökseen malliksi ajauduin.

Jotkut oli siellä ihan tosissaan=o

Vierailija
4/4 |
27.01.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

a aamuna olin kello 07 laitattamassa näytösmeikkiä (tosin taisi olla ihan yksittäistapaus, mutta kuitenkin...). Nyt ei tosiaankaan olis juhlien jälkeen niin hehkeä. En varmaan pääsis edes ylös sängystä :) Hiustenhoitoon ole aina panostanut, mutta en tiedä tarttuiko se noista kuvioista mitään... Olin silloin 17-14 vuotiaana luonnostaan niin hoikkakin, että ihan normaalisti söin ja urheilinkin aika kohtuudella.



Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi seitsemän kaksi