Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Elämänmuutokset

Vierailija
20.03.2019 |

Perheemme asuu pienellä paikkakunnalla. Mieheni pääsi hyvään työpaikkaan, itsellä ei ongelmaa paikkakunnan vaihdossa ole. Ja lapsetkin luultavasti muutokseen tottuisi. Ongelmana oman äidin törkeä ja syyllistävä käytös. Yksi kerta haukkumista ei riitä asian tiimoilta vaan useammin jo asiasta ilkeästi ja alentavasti on paasannut ja pelotella kaikilla mahdollisilla skenaarioita erosta ja rahavaikeuksista. Aluksi olin tosi fiiliksissä tästä aivan upeasta mahdollisuudesta ja todetakseni että KAIKKI muut ympärillämme on ollut aidosti onnellisia puolestamme ja onnittelut meitä hurjasti, nyt kuitenkin lähinnä ahdistaa ja mietin että perun kaiken.
Kaikki vuodet olen märäntynyt muiden ihmisten vuoksi pikkukaupungissa joka näivettyy hengiltä ja nyt kun mahdollisuus tulee päästä pois ja baana on auki, niin eikö halua joku senkin pilata.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
20.03.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kasva aikuiseksi ja ignoroi äitisi kateus.

Vierailija
2/2 |
20.03.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Äitisi käytös johtuu siitä todennäköisesti, että hän ei haluaisi teidän muuttavan muualle. Pelkääkö hän, että ei näe teitä perheenä enää kovinkaan usein, pelkääkö hän yksinäisyyttä, ikävöikö lapsenlapsia... ? Siitä sinun kannattaa jutella äitisi kanssa. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme seitsemän kaksi