Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Miksi viikonloppuaamut ovat niin vaikeita? Ahdistaa.

Vierailija
16.12.2018 |

Tunnistaako kukaan itsestään mitään vastaavaa? Minulle viikonloppuaamut ovat vaikeita. Ahdistaa ihan kamalasti ja olen jotenkin herkällä mielialalla. Itkettää ja raivostun turhista ja mietin itseni vahingoittamista. Väsyttää ja ei ole yhtään energiaa. Tänään siihen on mennyt 4 tuntia. Nyt ennen kahta alkaa tuntua, että elämä voittaa. Alkaa olla pirteämpi olo. En ole krapulassa, koska en juo alkoholia.

Voiko pelkkä rytmin muutos saada aikaan näin kauheat oireet? Arkiaamut eivät ole yhtä vaikeita, mutta arvelen olevani vähän masentunut.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
16.12.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kehittele jotain fiksua tai mukavaa tekemistä ettei mene vaan makoiluksi.

Tai juo perjantaina niin tolkuttomat luomat että lauantai menee nukkuessa.

Vierailija
2/3 |
16.12.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulle viikonloppuaamut ovat ihania. Aamupala  pitkän kaavan mukaan kiirehtimättä yms.Mitä sä ap angstaat?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
16.12.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

En oikein tiedä, mikä viikonlopuissa on niin vaikeaa. Sama juttu lomilla Olo on vaan niin kamala ja ahdistaa. Olisi ihanaa nauttia juurikin vaikka aamiaisesta pitkän kaavan mukaan, mutta ahdistaa ja masentaa. Nyt puoli kolmelta on sen verran pirteä olo, että lähden kohta ulkoilemaan.

Ap.