Mikä on oudoin vauva.fi keskustelu?
Kysymys otsikossa. Mikä on oudoin keskustelu, jonka olet nähnyt? Entä ärsyttävin? Hauskin?
Kommentit (19)
Munsalan kansallispuku, oikea klassikko. Ja jännitysnäytelmä puvun valmistumisesta jatkuu vielä näille päiville asti.
Omituisinta oli kun Tomi Takamaa räyhäsi aaveella 😂 kuka muistaa?
Muinoin täällä oli tieto Petteri Jussilan kuolemasta ennen kuin missään lehdissä tms. Siis jotain 15 min. kuoleman jälkeen. Vasta muutama tunti myöhemmin se julkaistiin mediassa. Edelleen ihmettelen, kuka sen "juoksi" hätäpäissään vauvan av:lle kirjoittamaan.
Se oli hämmentävä ketju, kun ensin kaikki mesosivat, ettei tuommoista saa kirjoittaa ja missä linkki ja miksei missään lue mitään. Sitten jossain vaiheessa tuli iltapäivälehtien linkki. Kuolinaika ja vauvalle tehdyn aloituksen välissä ei ollut kuin tuo 15 min.
En edes avannut ketjua, mutta toi ihme kurahousu -keskustelu ihmetytti ja ärsytti (en itekään tajua, miksi) kun se keikkui monta viikkoa etusivulla tuolla aloituksissa. Miten ihmeessä jostain kurapöksyistä voi saada niinkin pitkän keskusteluketjun aikaan?
Pakastatko pastan keitinveden oli melko outo.
Paras oli se, jossa aloittaja ei ollut vuosiin saanutkesämökkiä ylleen ison rintavarustuksen takia :D. Sääli, että se poistettiin- porukkaa heitti aila hyvää läppää ketjussa.
Aina hauskoja nuo anoppien kommellukset.
Hauskin oli ehdottomasti se, missä palstailijat kertoivat lemmikkihyönteisistään ja niiden nimistä. Harmittavasti se joutui p*oistoon:(
Riittääkö 200 grammaa makaronilaatikkoa häävierasta kohden?
Keskiajan vauvapalstaketju on hauskimmasta päästä.
Sota Ukrainassa ketju, siellä oli 1 sama trolli aamusta iltaan jakamassa valheitaan ja propagandaansa. Tottakai ketju poistettiin myös.
Nyt taitaa tehdä samaa siinä "Venäjän armeijan kootut kommellukset" vai mikä onkaan ketjussa.
Kaveri on joko työtön trolli taikka sitten joku maksettu propagandisti. Veikkaan ensimmäistä.
Jauhenlihan pesu ennen paistoa oli huvittava ketju.