Sorjonen Kausi.2 nyt Areenassa
Kommentit (9)
-Murhaaja on kylmäverinen ja harkisteva, senhän näki jo rikospaikalla. Teloitustyyli, ei hutilointia. Uhrin ex taas on mustasukkainen, tunteiden vallassa oleva hakkaaja. Exä ei siten ole näiden murhien takana.
-Mikset kertonut tätä jo rikospaikalla?
-Eihän muut voi oppia, jos heille kaiken kertoo valmiiksi.
Ehhhheeehhhee, tuossa vapaa lainaus dialogista ja käsikirjoituksesta. Ei helevata. Vaarallinen kaksoismurhaaja vapaalla jalalla ja se olisi kaiken järjen mukaan saatava niin nopeasti kiinni kuin mahdollista, mutta SORJONEN se vaan muita opettaa. On se kova. Koska muiden oppiminen ja opettaminen on tämän polllliisin ykkösprioriteetti, ei itse rikos.
Eli kun on yritetty tehdä älykästä kässäriä, niin ettei katsoja vaaaan pääse sanomaan, et tonkinhan olisi voinut heti kertoa, eikä venyttää, niin sitten kirjoitetaan tekstiä, jolla alkaa olla jo niiin ohuesti yhteyttä realismiin, että teksti muuttuu koomiseksi. Siis tahattoman koomiseksi.
Koukussa on myös areenassa. Voittaa sorjosen ihan 100-0
Musta Sorjosessa yksi naurettavin asia on se, että Venäjän tiedustelupalvelun entinen agentti on töissä Suomen poliisissa... Niin varmaan.
Kun katsotaan fiktiota, kaikkeen ei tervitse olla selitystä, muutoinhan se olisi faktaa.
Vierailija kirjoitti:
Kun katsotaan fiktiota, kaikkeen ei tervitse olla selitystä, muutoinhan se olisi faktaa.
Fiktio ja fantasia ei ole kuitenkaan sama asia.
Katsoin koko 2. kauden, oli hyvä. Mielenkiinnolla odotan 3. kautta.
Apua miten huono.
En ehkä voi katsoa koko kautta