Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

mistä huomaa jos keskenmenon jälkeen kohtu tyhjentyy ennen kaavintaa??

Vierailija
04.12.2007 |

*toivoo, ettei lääkkeellistä tyhjennystä huomenna tarvitsisikaan tehdä*

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
04.12.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itselläni lääkkeet eivät auttaneet mitään. Varasin hirveän määrän siteitä ja lääkkeitä, kun kuvittelin siitä tulevan oikeaa painajaista. Vaan eipä tullut... vielä silloin.

Myöhemmin (siis useita päiviä myöhemmin) alkoi synnytyksen kaltaiset kivut ja poltot ja ensimmäisenä päivänä ulos tuli sikiö. Muistaakseni seuraavana vai sitä seuraavana alkoi taas samanlaiset poltot ja ulos tuli istukka.

Joten tämä tuskin jää keltään huomaamatta, sen verran järisyttävä kokemus on!!

Toisaalta olisin toivonut, että lääkkeet olisivat tehneet tehtävänsä - silloin oli niin varautunut siihen mitä tuleman pitäisi. Ja ehkä ne myös olisivat lievittäneet sitä kipua. Nyt tämä sattui minulle täysin yllättäin, varauksetta.

Ei kiva!



Mutta tsemppiä sinulle - toivottavasti et joudu kokemaan samaa kuin minä.

Vierailija
2/5 |
04.12.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse ei voi tyhjentymistä varmasti tietää.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
04.12.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

huomenna pitäisi mennä lääkkeelliseen tyhjennykseen ja pelottaa niin pirusti=(

Vierailija
4/5 |
04.12.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

On yksilöllistä miten keskenmenon kokee ja miten kovat kivut ovat. Kaikkia ei todellakaan satu kuin synnytyksessä. Oma keskenmenoni tuntui lähinnä kuukautiskivuilta vaikka vuoto kova olikin.

Vierailija
5/5 |
04.12.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sattuihan se hetken mutta ei se nyt mitään kamalaa ollut, kipulääkkeitä mulle tarjottiin reilusti. Se henkinen puoli oli paljon kurjempi.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kahdeksan seitsemän