Tämä sää on kyllä pettymys!
Toukokuussa on ihan turhaa tämä kuumuus. Kukaan ei tästä hyödy. Raskasta työtä tekevät - sopiiko tämä heille?
Entäs nukkuminen? Miten se onnistuu kuumuudessa?
Kommentit (5)
Kaikki tästä hyötyvät, koska 22 astetta on tutkitusti ihmisille optimaalisin ulkolämpötila. Tästä ei siis käytännössä voisi kelit paremmaksi muuttua.
Sisälle taas voi ihan jokainen hankkia ilmastointilaitteen, niin saa nukkua vaikka villasukat jalassa aina.
Eli joutilailla on mukavaa, kun pääsee rannalle. Ja rikkailla, joilla on ilmastointilaite. ap
Vierailija kirjoitti:
Eli joutilailla on mukavaa, kun pääsee rannalle. Ja rikkailla, joilla on ilmastointilaite. ap
Viikonloppuisin lähes kaikki ovat joutilaita.
Ilmastointilaite maksaa muutamasta satasesta enintään pariin tonniin. Tuollaiseen on varaa kenellä tahansa joka osaa edes alkeellisen rahankäytön hallinnan.
No voi voi. Pitää nyt kyllä tehdä kansalaisaloite lämpimien säiden kieltämiseksi kun ei tavallinen työntekijä voi näistä säistä nauttia! Rikkaita ja sossupummeja taas vaan suositaan.
Päinvastoin mahtavaa että vihdoin säädään kunnollista kesäsäätä.
En malta odottaa rannalle lähtöä sunnuntaina, pitäisi tulla 25c, toivotaan että ei tuosta putoa.