Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Puolituttu whatsappailee tunkeilevasti

Vierailija
07.05.2018 |

Erään tutun mies. En ole koskaan tavannut, mutta olimme keväällä puhelinyhteyksissä erään asian tiimoilta. Lähetin lomaterveiset hänellekin samalla kun lähetin muille. Hän sitten innostuikin tekstailemaan, mielestäni vähän liikaa. Oin jo hieman kiusaantunut, mutta vastailin humoristiseen tyyliin.
Meni muutama päivä ja taas hän iskee juttua. Olin hyvin kiusaantunut, mutta en alkanut siitä tilittää. Viimeisimmän viestin oli laittanut yöllä. Näin sen vasta aamulla ja kuittasin joskus klo 10. Viinasta ei ole kysymys.
Kiusaa sellainen, että hän lähetti monta viestiä jotka vihjaavat saapumisesta eräälle mökille, etenkin jostain syystä talviaikaan. Vastasin tyyliin että kuka sen tietää missä kukin pyörii ja hymiöitä. Jankkaa vaan samaa asiaa.
Hän on siis tuttuni mies.
Näiden atakkien jälkeen aloin jo pelätä suunnilleen puhelimen merkkiääniä. En halua sotkeutua tähän tyyppiin mitenkään enkä myöskään halua hänen kuvittelevan mitään kummallista.
Nyt on ollut jo 3 päivää hiljaista sieltä suunnalta. Pitäiskö jättää vastaamatta jos hän vielä viestii jotain. Meillä ei siis ole mitään tekemistä keskenämme.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
07.05.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miksi vastaat enää? Ja käytät hymiöitä?

Vierailija
2/4 |
07.05.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse en varmaankaan vastaisi enää. Kummaa touhua.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
07.05.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minä olisin vastannut, että en ole menossa mökille talvella ja lähettänyt terveisiä hänen vaimolleen. Muutenkin juttu olisi kannattanut kääntää vaimoon.

Vierailija
4/4 |
07.05.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miksi laitoit lomaterveiset puolitutulle whatsupissa?? Siellä voi nimittäin valkata kelle viestit menee.