Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kamalimmat asiat, mitä opettaja on laittanut tekemään?

Vierailija
21.03.2018 |

Itse muistaisin että huomion keskipisteenä oleminen omaa tekstiä esitellessä ahdisti paljon.
Varmaan senki vuoksi että koko luokka kiusasi ja koulu ei välittänyt

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
21.03.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Seisomaan tunnilla, kunnes joku tunnustaa jotain, en muista mitä.

Vierailija
2/3 |
21.03.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Käymään suihkussa samalla kun itse katselee ja kuivaamaan itsensä käsipaperiin. Ala-asteella siis ja olen nainen. Opettaja oli myös nainen

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
21.03.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ala-asteella piti lukea jotain omia kirjoituksia ääneen. Mä muistan kun ne aiheet oli aina jotain paskaa josta ei ollut itsellä kokemusta ja sit kun sanoi että mä en tiedä/en ole ikinä käynyt, niin opettaja sanoi että no, keksi kuinka se menisi.

Sit piti lukea tämä täysin fiktiivinen tarina siitä kuinka kävin syömässä pikaruokaa kaupungissa (tämä tapahtui siis joskus 90-luvun alussa) ja ikinähän en ollut köyhän perheen lapsena edes nähnyt mäkkärin logoa siinä vaiheessa. Niin paljon epäkohtia siinä sepustuksessa että luokan hienohelmat sit tajusi heti mistä on kyse ja alkoi se naureskelu kuinka mä olin tyhmä, köyhä ja nyt vielä valehtelinkin. Eihän se mitään pikaruokaa ole ikinä syönytkään!

Opettejakaan ei sanonut mitään, joko se nautti siitä kun mä nolasin itseäni siellä luokan edessä.

Oih, niitä koulupäiviä maaseudulla..

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kaksi yksi