Millä kaksoileuka ja roikkuvat leukaperät pois?
Tai ainakin huomattavasti vähemmäksi ja mieluiten nopeasti. Kaikki vinkit ja hyväksi havaitut keinot kehiin NYT!
Kommentit (18)
Jenkkikaveri kävi ottamassa jotain pistoksia jotka poisti leuasta rasvaa, mutta kalliiksi tuli eli 1500 dollaria 3 kertaa, ja sitten rasvat tuli vuoden sisään takaisin :D
1500 x 3 siis eli 4500 dollaria kaiken kaikkiaan!
Meillä on töissä yks venäläinen, joka ottaa ne langat naamaansa.
Se näyttää kyllä aika freesiltä ollakseen niin lähellä eläkeikää.
Kasvojumppa. Ei ole nopea konsti, mutta toimii ja tulokset kestää niin kauan kun jaksat jatkaa.
Leuan voi rentouttaa alemmas botuliinipistoksilla eli sitä laitetaan leuan lihaksistoon jolloin kaksoisleuka ei ole niin selkeä. Alakasvojen kavennus, oli muistaakseni hoidon nimi.
Posket lakkavat roikkumasta jos poskipäihin käy ottamassa kohottavia täytteitä mutta kaikilla ne eivät välttämättä onnistu siististi kasvojen omasta rakenteesta johtuen, eli lopputulos voi olla överi tyynyposki tai maaoravaposki.
Vierailija kirjoitti:
Meillä on töissä yks venäläinen, joka ottaa ne langat naamaansa.
Se näyttää kyllä aika freesiltä ollakseen niin lähellä eläkeikää.
Kollega kävi ottamassa nuo mesolangat vuosi sitten, mutta toisella puolella naamaa mesolangat pettivät parin kuukauden sisään ja toinen puoli naamasta alkoi roikkua. Oli todella kamalan näköistä! :-o
Siksi monet klinikat eivät tee enää noita.
Googleta kasvojooga. Tuolla tavoin intialaiset naiset pysyvät niin hyväpiirteisinä pitkään.
No jos ei ole painoa pudotettavaksi niin ei voi hirveästi mitään tehdä. Toki plastiikkakirurgiasta voi olla jotain apua. Joillain vain on leuka sen muotoinen että kaksoisleuka näkyisi vaikka olisi alipainoinen
Mesolangat eivät ainakaan itselläni saaneet aikaan yhtään minkäänlaista vaikutusta.
Noin yleisesti ottaen löysästä ihosta pääsee eroon vain poistamalla ylimääräisen, eli kirurgin veitsellä. Nasolabiaalijuonteita (nenästä suupieleen menevät) voi täyttää täyteaineilla.
Jos ongelma oikeasti vaivaa, niin kasvonkohotusta ei kannata hylätä ajatuksista pelkästään kauneusleikkauksiin liittyvän hysteerisen stigman ja syyllistämisen takia. Itse kävin leikkaamassa toisessa silmässä roikkuvan luomen (ongelma ei ollut paha mutta kasvoni näyttivät todella toispuoleisilta epäsymmetrian vuoksi) ja pieni operaatio teki ihan uskomattoman muutoksen yleisilmeelle.
Moni pieni esteettinen vika on helposti korjattavissa, eikä sen korjaaminen tee sinusta pintaliitäjää, huonoa tai tyhmää ihmistä saati muuta sinua kertaheitolla överioperoiduksi alieniksi.
Vierailija kirjoitti:
Lipolyysi
Olisiko tästä kellään tarkempaa kokemusta?
Mulla kans kokemusta mesoista yli 500 meni eikä mitään tulosta.
Youtube on täynnä kasvojumppaohjeita. Ei kokemusta, sillä ei vielä ajankohtaista, mutta varmaankin kokeilun arvoista.
Iän tuomaa roikkumista vai perimän aiheuttamaa?
Ketju on vanha, mä vastaan omasta puolestani:
Veltto iho ja iän tuomaa. Tuntuisi järkevältä, että jokin rasvaimu auttaisi tähän?
Vierailija kirjoitti:
Ketju on vanha, mä vastaan omasta puolestani:
Veltto iho ja iän tuomaa. Tuntuisi järkevältä, että jokin rasvaimu auttaisi tähän?
No ei kai rasvaimu auta velttoon ihoon. Luulisi ennemmin sen pahentavan ihon roikkumista, jos rasvaa imetään vielä pois.
Eikö siis kellään ole ainuttakaan niksiä?