Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miehen möläytykset

Yhdessä2vuotta
04.02.2018 |

Olen aina ollut mielestäni nätti ja mukava. Myös tätä olen kuullut myös entisiltä miesystäviltäni. Heidän mielestään olen myös ollut seksikäs ja luonnonkaunis, mainittakoon tämä.

No, nykyinen avopuolisoni möläytykset häiritsevät. Olen hänen mielestään "silti ihan söpö". Kuulemma luonne ratkaisee. Hän luokittelee naisia erikategorioihin, niihin jotka ovat häneen tasoaan ja niihin joita "hän ei voisi ikinä saada". Liian kaunista hän ei ottaisi, koska sellainen kuulemma pettäisi. Kerran kysyin häneltä epävarmana eräästä työkaveristaan, hänen vastaus oli "se tyttö ei ikinä huolisi häntä". Kun olen halunnut pudottaa muutaman kilon, mies sanoo ettei halua että tulen laihaksi. No kivasti sanottu, mutta kaiken näiden juttujen jälkeen mietin vain että siksikö että tulisin kauniimmaksi?? Mustasukkainen hän ei ole koskaan, ei edes silloin, kun näkee baarissa toisen miehen iskevän minua.

Voi luoja että minua on alkanut vaivaamaan nämä ja elän sellaisen ajatuksen kanssa, että olen ruma mutta mieheni "tasoinen" ja hän otti sen kenet sai. Mieheni on silmissäni komea. Olen puhunut hänelle että hän saa tuntemaan oloni epävarmaksi. Siitä seuraa nöyrä anteeksipyyntö mutta meno jatkuu viikon päästä. Ennen olin niin itsevarma. Ehkäpä asia on vain pääni sisällä. Tahallaan hän ei ole ilkeä, mutta kertooko mieheni ajattelematon käytös sen, mitä hän todella minusta ajattelee?

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
04.02.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Omituista kelailua. Mitä väliä sillä on mitä miehesi ajattelee? Sanoi mitä hyvänsä, luota itseesi.

Jotkut miehet haluavat tehdä naiselleen jotenkin epävarman olon. Se on eräänlaista hallintaa,

hän on itse epävarma ja siirtää sen sinuun tällä hallitsemiskeinollaan. Sano sinäkin sille miehekkeelle:

juu, olethan sinä ihan söpö! 

Vierailija
2/6 |
04.02.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jätä se sika. Ihan söpönä saat taatusti sellaisenkin joka osaa arvostaa sinua sellaisena kuin olet.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
04.02.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sinulla on tässä ongelma, ei miehellä.

Vierailija
4/6 |
04.02.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aika idiootti sun ukko.

Vierailija
5/6 |
04.02.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä hän juuri niin aattelee kuin sanoo. Varmaan monetkin noin ajattelee, mutta eivät sano sitä. Henkilökohtaisesti olen sitä mieltä, että miehesi käyttäytyy moukkamaisesti, eikä ota opikseen. Itselläkin oli vastaavanlainen tapaus. Nyt ex, mutta tämä vain osasyy siihen.

Toinen puoli asiassa on se, että kyllähän nuo tunteesi ovat omassa päässäsi. Ja minulla ne olivat omassa päässäni. Itseäänkin voi yrittää kehittää. Lähes varmaa myös on,että miehesi ei tuosta tavastaan pääse koskaan eroon. Siis pitää opetella olemaan tyytyväinen itseensä. Jos haluat hemmotella itseäsi olemalla timmimpi kropaltasi, niiin  sitten treenaat sen saadaksesi.

Kerroin exälleni, että minun kyllä pitäisi laihduttaa. "Voi ei, jos sä olisit hoikka, niin eihän mulla olisi ollut mitään saumaa sinuun!" mies parahti. Niinpä niin. No, se sauma ratkesi sitten siitä huolimatta.

Vierailija
6/6 |
12.07.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jätä se sika

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kaksi kaksi