Facebookin paluu päiväkotimeininkiin-taggaus kilpailut
Ahdistaa nämä facen kilpailut ja tagaukset niihin. Miksi niihin pitää laittaa julkisesti nimiä? Nytkin siellä on menossa mökkiviikonloppu kenen kanssa lähtisit ja kaksi parhaana pitämää ystävääni tagaa toisensa sydän sydän. Niinkuin ala-asteella laitettiin ystäväkirjaan paras ystävä ja kellä ei ollut bestistä oli nolo. Miksi aikuiset ylläpitää tämmöisiä kuvioita ja julkisesti? Itse en viitsi nimetä koskaan ketään koska en halua arvottaa ystäviäni, tai tuottaa pahaamieltä kellekkään ketä kukaan ei tagaa koskaan.
Kommentit (7)
Mainokset ja kilpailut on pilanneet koko sovelluksen muutenkin.
Ite voitin just ystävänpäiväkakkukahvit neljän kaverin kanssa! Jihuu
Muut tuskin ajattelee niitä tuommosina ”merkkaan tähä bestikset, muut on noloja”. Ne, joille ei ole kavereita, luulee noin. Tägää sinä niitä sun ystäviäsi niin ehkä täggäilevät sitten sinua takasin. Oot pikkumainen ja mustasukkainen.
Mutta mitä järkeä tuossa hommassa on?
Vähä-älyiset wt-mammat siellä tägäilee ilmaisen tavaran kiilto silmissä. Ahneet sopulit ilmaisen pizzan hamussa. Täytyy olla rahasta puute jos ei voi käydä kahvilla ystävien kans ilman että kirmaa mainos arvontoihin jossa voiton todennäköisyys yhden suhde kahteentuhanteen. Ja palkintona kuppi kahvia ja pulla. Vau.
Facebook on nykyisin ilmainen kanava mainostajille. Ikävä hauskoja päivityksiä ja kivoja kommentteja. Nytkin feedillä on ainoastaan arvontoja.
Ne on lapsellisia. Toinen ärsyttävä piirre on kilpailuissa kun joku kerjää sääliä nyyhkytarinoilla miksi pitäisi voittaa milloin mitäkin. Eikö ihmiset ymmärrä että kommentit näkyy jopa tuhansille? Noloa.