Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Tarvitseeko suhteessa olla sielunkumppaneita?

Vierailija
01.10.2017 |

Olen löytänyt elämääni ihanan miehen. Hän on komea, fiksu ja kaikin puolin upea ihminen. Kukaan ei ole koskaan kohdellut minua yhtä hyvin kuin hän. Seksi on hyvää ja siltäkin osin sovimme hyvin yhteen. Yhdessäolo on helppoa ja elämämme sopivat hyvin yhteen, tulevaisuuden tavoitteet ovat samanlaisia ja niin päin pois.

Mies olisi täysin valmis sitoutumaan oikeasti, mutta minua vaivaa yksi asia. Molemmat aiemmat suhteeni ovat alkaneet tulisella rakastumisella. Koen että edellinen mieheni oli ehdottomasti puuttuva puolikkaani ja sielunkumppanini. Suhde oli täynnä syviä tunteita ensitapaamisesta suhteen loppuun saakka. Ero varmasti johtui siitä, että koko suhde meni ns. kaasu pohjassa.

Kerran jo pistin suhteen tähän uuteen mieheen jäihin tämän vuoksi. Hän odotti minua vuoden verran ja nyt olemme päätyneet uudelleen jonkin tason suhteeseen. Haluan ehdottomasti hänen kuuluvan elämääni ja minulla on hauskaa ja turvallinen olo hänen seurassaan. Tarvitseeko kaikkien tyydyttävien ja kestävien suhteiden alkaa vahvalla intohimolla ja palolla vai voiko syvä rakkaus kehittyä hitaasti?

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
01.10.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mielestäni voi kehittyä hitaasti. Hyvää puolisoa on tänä päivänä vaikea löytää, joten jos sellaisen kohtaa, kannattaa muutaman kerran miettiä ennen kuin antaa mennä. Nuorena sitä ajattelee vain hullua rakastumista, mutta ajan kanssa on tajunnut, että toimiva parisuhde on monen asian yhteenlasku... Ja joskus rakkaus syvenee hitaasti, mutta varmasti.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla