Jos mies oikeasti pitää naisesta
Hän sen näyttää niin suorin teoin ettei sen naisen tarvitse täällä merkkejä asiasta kysyä. Pikkuflirtit eivät ole pitämistä. Jos mies ei pyydä ulos tms, ei sitä kiinnosta.
Kommentit (10)
Kaikkihan ne pyytävät ja ongelma on, että kuka heistä on tosissaan.
haha kaverini haaveili eräästä naisesta. Kannustan häntä sanomaan tunteensa ja että ei siinä ole mitään menetettävää. Nainen joka oli tämän miehen tuttu lyttäsi hänet todella tylysti.... eli ehkä kannattaa odottaa naiselta vihjettä ensin
Kokemus on osoittanut, että näin se on. Melkein itse hiljattain tulkitsin miehen normaalin kohteliaisuuden flirttinä ja kiinnostuksena, koska itse olin ihastunut, mutta onneksi sain kerättyä järkeni jostain enkä nolannut itseäni.
Höpöhöpö. Kiinnostavista naisista alle puolia oon kysynyt ulos
Osa miehistä on ujoja. Joillain on huonoja kokemuksia siitä että nainen on vaikka töissä paljastanut muille että joku on koittanut ja sille on naurettu.
Mä sanoisin että se kiinnostunut mies pysyy kyllä mukana. Se seuraa, nauraa ja ääni muuttuu kun puhuu sulle. Jotkut saalistaa erilailla, sekin voi olla valtti ettei ole mies heti iskemässä vaan katselee rauhassa taustalla.
Pitäisi tulla helpommin/useammin juttelemaan! Itsekään en aloitteiden tekemisessä hyvä ole, mutta en ainakaan törkeästi vastaisi vaikken henkilöstä tykkäisikään. Ehkä liikaa odotetaan jotain suurta rakkaustarinaa alkavaksi, eikö vois vaan mennä tekeen tuttavuutta ennen suurempia odotuksia :)
Kuinkahan monta kivaa tuttavuutta on jäänyt kokematta kun ihmiset ei kehtaa edes moikata toisiaan.
N
Voihan nainen oman passiivisuutensa noinkin oikeuttaa. 😂
Totta. Aidosti kiinnostunut mies ei anna ristirritaisia viestejä, vaan tekee suoran aloitteen. Ristiriitaiset viestit ovat merkki kiinnostuksen puutteesta. Jos mies on todella ihastunut, hän ei voi olla tekemättä aloitetta ja tunteitaan selväksi. Hän ei koskaan päästäisi naista menemään yrittämättä ensin. Moni nainen ei ymmärrä tätä selkeää miehen ja naisen eroa.
Vierailija kirjoitti:
Totta. Aidosti kiinnostunut mies ei anna ristirritaisia viestejä, vaan tekee suoran aloitteen. Ristiriitaiset viestit ovat merkki kiinnostuksen puutteesta. Jos mies on todella ihastunut, hän ei voi olla tekemättä aloitetta ja tunteitaan selväksi. Hän ei koskaan päästäisi naista menemään yrittämättä ensin. Moni nainen ei ymmärrä tätä selkeää miehen ja naisen eroa.
Taidan tukehtua nauruun.Naisen logiikkaa - kuten istuminen hinattavan auton takapenkillä...
Näin se valitettavasti on.