Käyvätkö kauniaislaiset ruokakaupassa Kauniaisissa?
Ottaen huomioon, että siellä pitäisi kaiken olla niin hyvin, tämä ruokakauppa-asia on aika heikoissa kantimissa.
Kommentit (9)
Vierailija kirjoitti:
Ei vaan kilossa.
Mitä siellä Kilossa on?
Mankkaalta kerran viikossa isot ostokset ja unohtuneet ja muut pikkujutut Granin keskustasta.
Granin S-marketista perusjutut ja Sellosta loput. Täällä on kaikki erittäin hyvin. Suomen paras paikka asua.
Sinnehän ollaan nyt rakentamassa uutta k-supermarkettia.
Vierailija kirjoitti:
Mankkaalta kerran viikossa isot ostokset ja unohtuneet ja muut pikkujutut Granin keskustasta.
Mankkaalle on monta kilsaa.
Ollaanko? Sitten olisi peräti kaksi kauppaa, edistystä. Saa vain nähdä, millainen hintataso tulee olemaan siinä k-kaupassa. Epäilen, että korkea.
S-market Varuboden on kyllä surkein s-market ikinä. Varmaan se pidetään pystyssä vain sen takia etteivät eläkeläiset vedä hepulia. Se toinen s-market on vähän parempi mutta pieni sekin. Itseasiassa koko kauniaisten keskusta on täysin surkea ja rumakin.
Mankkaan k-supermarkettiin on n 2km matkaa. Se taitaa olla suosituin ruokakauppa grani bättre folkille nykyisin. Kilon s-markettiin ei varmaan kukaan mene kun samalla voi mennä k-supermarkettiin.
Pohjoispuolella asuvat varmaan käyvät sellossa tai karakallion lidlissä.
Mankkaalla on myös Lidl. Siellä on kiva käydä kun ei i-ki-nä ole ruuhkaa. Mankkaat varakkaat ihmiset kun ei siellä käy. Nihtisillassa on isompi S-market mutta siellä ei tavara kierrä kunnolla ja hyllyt on täynnä vanhaa tavaraa ja partavauvoja piisaa.
Kauniasten kaupat on tarkoituksella pienet. Granihan on infran suhteen Espoon siivellä elävä käenpoika. Eihän ne mitään jättimarkettia rakenna. Sehän toisi lintukotoon liikennettä espoolaisten taholta
Ei vaan kilossa.