Kuinka useasti viikossa/kk soitat tai näet äitiäsi?
Minä näen kerran kuussa ja soitetaan n.1krt/1,5vko:ssa
Kommentit (24)
Nähdään parin-kolmen kuukauden välein (asutaan satojen kilometrien päässä toisistamme). Soitellaan ehkä kerran kahdessa viikossa, useammin, jos on jotain erityistä asiaa/tapahtumia.
soitellaan n.3 kertaa viikossa, joskus päivittäin.
Käy meillä kylässä tai me siellä. Asutaan aika lähellä. Joskus liiankin usein nähdään ;)
tänään on kyllä ollut poikkeuspäivä, kun ei ole näkynyt eikä kuulunut.. huomenna taas.
Meillä lapset soittelevat mummolle kyllä viikottain, itse harvemmin jos ei ole oikeata asiaa. Äitini on niin harrastuksiaan täynnä ettei töiden ohella juuri muuhun sitten ehdi.
Asuu lähellä ja on suurena apuna jos joudutaan jäämään ylitöihin.
n. 1-2 kertaa kk soitetaan. 3 kertaa vuodessa nähdään.
Nähdään 3-4 krt vuodessa. Syynä tähän se, että asun toisella puolella Eurooppaa.
Nyt kahden lapsen äitinä usein kaipaan omaa äitiä... :o(
Auttaa paljon lasten hoidossa kun eläkkeellä ja asutaan 5km päässä toisistamme.
Me soittelemme äitini kanssa kerran päivässä ja nähdään useasti viikossa. Tänäänkin oltiin shoppailemassa. Ollaan bestiksiä :)
päässä. Nähdään 3-5 kertaa vuosi ja suurinpiirtein samoissa on soittokerrat. Äitini jätti minut isäni hoivaan kun olin 3-vuotias. Meni vuosia etten edes nähnyt häntä. Edelleen tuntuu vieraalle ihmiselle.
Soitellaan 2-3 krt kuukaudessa, nähdään kerran kuukaudessa, viesteillään lyhyesti sähköpostitse tai tekstiviestillä korkeintaan kerran viikossa. Asumme 20 km etäisyydellä toisistamme.
ja tämäkin vain silloin kun käyn isääni katsomassa.
Äitiäni ei ole kiinnostanut mikään minuun liittyvä niin kauan kuin muistan, joten olen luopunut toivosta jo aaaikoja sitten.
Anopin kanssa olen tekemisissä joka viikko.
Ja nähdään kerran viikossa tai parissa. En itse jaksaisi, mutta on niin innoissaan lapsenlapsistaan että pakko vääntäytyä sinne niin usein (asuu puolen tunnin ajomatkan päässä).
Soitellaan toisinaan. Nähdään vähintään kerran viikossa (ei se ehkä mua halua nähdä vaan lapsenlastaan :)
Olen kahden alle kouluikäisen lapsen yh, opiskelen ja käyn töissä. Äitini auttaa mua huomattavasti. Jos mulla on tentti ja lapsella uimakoulu samaan aikaan, äitini käyttää lapsen uimakoulussa, jos vaan ei ole töissä itse silloin jne. Isäänikin näen viikoittain ja pari kertaa viikossa soitellaan.
hoitaa meidän kuopusta.