Mitä Aki haki sillä jankkaamisella " Oot heikoilla hangilla" ?
Kommentit (17)
Onneksi Kadilla piti pokka, muuten Aki olisi ehkä lyönyt takaisin.
Aki sanoi että Jarkolle että tiedätkö mitä tapahtuu vasikoille. Niiltä katkastaan kaula. Ym. muuta mukavaa..
lyömään takasin. Kadille kaikki pisteet tuosta tilanteesta, hallitsi homman tosi hyvin!
Aki ei hallinnut edes sitä sanontaa, tarkoitti varmaan että heikoilla jäillä... ;)
Pisteet laski, ei luulis varaa olla kovin rasistinen. Idiootti äijä, pitäis saada rangaistus, koska BB ei hyväksy väkivaltaa, ei pitäis hyväksyä puheitakaan lyömisestä ja tappamisesta.
Kadi on ollut laiskalla päällä, mut ei oikeuta Akia käyttäytymään noin.
Kadi jatkoi riitaa sillä mä säälin suo ja onks sun äiti ollut sulle kurja ja eiks sul oo mitään sisäistä maailmaa-linjalla. Alkoi silläkin menee henkilökohtaisuuksiin...
Akin " heikoilla hangilla" -hokeminen kuulosti vähän siltä, että verensokerit saattoi heittää. En tarkoita puolustella, olihan sen käyttäytyminen aggressiivista ja uhkaavaa eikä millään tavalla sopivaa. Jotenkin vain kuulosti tutulta, joillakin jää tuolla tavalla " levy päälle" jos on sokerit alhaalla, ja kännätessähän ne kai heittelee.
Siinä suhteessa Kadi on kyllä tosi viisas. Antaa muiden hoitaa hommat ja itse kulkee kivasti siivellä.
Mieluummin laiskiainen kun joku pomppiva apina tai helvatan laama niin kuin se blondi muija
sen syöminen on koomista puputamista!
En tajua, miten tuota miestä ei ole vielä poistettu talosta.
Vierailija:
Akin " heikoilla hangilla" -hokeminen kuulosti vähän siltä, että verensokerit saattoi heittää. En tarkoita puolustella, olihan sen käyttäytyminen aggressiivista ja uhkaavaa eikä millään tavalla sopivaa. Jotenkin vain kuulosti tutulta, joillakin jää tuolla tavalla " levy päälle" jos on sokerit alhaalla, ja kännätessähän ne kai heittelee.
Tietysti voivat ottaa muutaman, mutta osaavat huolehtia verensokeristaan.
niin ettei Kadi pystynyt sanomaan oikein mitän. Mulla ois mennyt hermo oikeesti sen Kadin lässytykseen. Sillä on kyllä valitettavasti hieman " ryssämäinen" asenne. Mä muuten inhoan tuota ryssä-sanaa, enkä todellakaan käytä sitä yleensä... tuosta vaan tulee sellainen fiilis.
- ex Kadi-fani -
Kadi oli ärsyttävä siinä keittiössä, kun jäi vikiseen siitä makkariin menosta, mutta Aki veti kyllä pohjat jo siinä vaiheessa, kun meni Kadille jutteleen sinne toiseen makkariin, ja Kadi sanoi ettei hänelle tarvii tulla huutamaan. Ja Aki siihen, että kukaan ei ole huutanut, mitä muka on huudettu, ja SÄ VALEHTELET, sä valehtelet sä valehtelet..
Kyllä alkaa nyt porukka ärsyttämään tuolla talossa,
Maxine- ärsyttävä kikattava blondi, teini
Aki- Veti totaaliset pohjat eilen siis perjantaina..
Henri- Se kometelu ja pk huoneessa käyttäytyminen, kaikki muoden syytä, itse täydellinen ja ihmettelee miksi taas äänestyksessä... ja se helin kometelu viikkotehtävässä
Heli-Kiti kiti kiti... en tee sitä tätä ja tota..
Kadi- pitäis tytön vähän piristyä..
Timo- lässyn lässyn lässyn lää... ei mitää fiksua sanottavaa..
Muut ei nyt ainakaan vielä ärsytä..
aki ulos ja äkkiä ennen kuin kilahtaa nuppi
eikös se sanonta ole: heikoilla jäillä?
Ei onnistunut vaan yllättävän hyvin Kadilla piti pokka.
Kuinka moni teistä olisi tuossa tilanteessa kun puolituntematon iso mies tulee kohti uhkaavana hokien jotain mantraa siihen naamalle, niin pysymään rauhallisena ja katsomaan silmiin.