7päivää lehti luotettavampi media tänä päivänä kuin HS.
Vaikka seiskassa on niitä höpö-juttuja, niin useammin osuu oikeaan kuin HS jutuissaan.
Lisäksi seiska on parempi siinä, että se kertoo asiat asioina, toisin kuin HS, jossa mielipiteen muokkaus ja vihervasemmistolainen aate tulee ensin. "Uutiset" propagandaa ja aivopesua, todellisuudesta irtaantunutta toimintaa ja lisäksi tietoista mielipiteen muokkausta, joten ei voi pitää riippumattomana saati rehellisenä mediana. Seiska ei myöskään yritä vaikuttaa mielipiteisiimme, jopka taasen on HS:n koko olemassaolon syy.
Kommentit (3)
Vierailija kirjoitti:
Älä lue Hesaria älä lue edes Hesarin nettiversiota koska se lisää heidän mainostuloja. Siirtykää muille sivuille lukemaan oikeita uutisia. Propagandaa eikä aivopesua ei kannata tukea eikä lukea.
Älä myöskään lue Iltasanomia tahi Vauva-lehteä tai muitakaan Sanoma-konserniin kuuluvia propagandajulkaisuja.
Toivoisin että olisikin jokin neutraali julkaisu jota lukea ja tilata. En voi lopettaa Hesaria koska sieltä saan kuitenkin paljon tietoa. Asenteellisuus raivostuttaa kyllä suunnattoman paljon.
Pohjat HS veti äskettäin kun kirjoitti irakilaisten tekemistä seksuaalirikoksista. Otsikossa siis myönnettiin että tekevät niitä erittäin paljon mutta itse juttu keskittyi vain puolustelemaan näitä tekoja koska tulevat niin vaikeista sotaisista oloista. Sen pahempaa kuraa en ollutkaan vielä lukenut ko julkaisussa.
Hesari on ruotsalainen lehti joka on kirjoitettu suomeksi.
Hesari kirjoitti ruotsalaisuuden päivänä kokonaisen aukeaman ruotsiksi jossa kehotettiin puhumaan ruotsia koko päivän. Tästä syystä päätoimittaja sai mittavan palkinnon ruotsalaiselta säätiöltä.
Älä lue Hesaria älä lue edes Hesarin nettiversiota koska se lisää heidän mainostuloja. Siirtykää muille sivuille lukemaan oikeita uutisia. Propagandaa eikä aivopesua ei kannata tukea eikä lukea.