Gradun palautus hävettää
Gradu on ollut valmiina jo kuukauden verran, mutta en vain saa lähetettyä sitä ohjaajalleni tarkastettavaksi :( Hävettää liikaa, koska gradu on omasta mielestäni aivan paska! En halua, että kukaan lukee sitä.
Kommentit (8)
Mulla veny myös, koska masennuksen ansiosta oma graduni kuivui kasaan ja jäi tyngäksi. Graduohjaajani vielä odotti siltä paljon, sillä oli itse tutkinut sitä sivuavaa aihetta. Mutta läpi se meni! Kukaan et jälkikäteen tarkasta minkä arvosanan oot siitä saanut, älä stressaa ja lähetä se vaan <3
Kuule, palautapa nyt heti. Tärkeintä on valmistuminen. Et näe sitä proffaa enää koskaan, etkä nytkään, sillä homma hoidetaan tietokoneilla. Nyt kun palautat, saat ennen kesälomaa paperit pihalle.
Tsemppiä!
Kannattaa vain lähettää, kerran se kirpaisee. Todennäköisesti ei tule niin tiukkaa palautetta kuin luulet, eikä sinun tai kenenkään muunkaan ihmisarvo riipu siitä gradusta :)
Kannattaa tehdä niin kuin minä: en koskaan palauttanut sitä.
Varmasti haluat olla tutkintoa vailla loppuelämäsi, vai mitä?
Kunhan et ole plagioinut ketään, niin voit hyvin palauttaa gradun, jos uskot että se täyttää gradun vaatimukset.
Esim. McKinsley, EY, Deloitte, CapGemini, Accenture, PwC yms. ei ainakaan ota töihin jos lopputyö on paska.
Vierailija kirjoitti:
Esim. McKinsley, EY, Deloitte, CapGemini, Accenture, PwC yms. ei ainakaan ota töihin jos lopputyö on paska.
Olen yhdessä näissä mainitsemissasi yrityksissä töissä, eikä ikinä ole edes pyydetty mitään lopputöitä..
Mulla oli samat fiilikset. Läpi se meni kuitenkin helposti, joten älä stressaa. Suurin osa graduista on ihan mitäänsanomatonta höttöä.