Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Jos olet ollut päivän kotona (työtön, kotiäiti, vapaapäivä, lomapäivä whatever) ja muu perhe alkaa tulla töistä/koulusta kotiin, mitkä on fiilkset?

Vierailija
14.03.2017 |

a) ihanaa kun sain rauhassa raivata vaatekaapit ja tehdä kevätsiivouksen!
b) sainpas sentään harrastukseni hoidettua mutta oho kotona ei ole tehty mitään, äkkiä ruokakauppaan ja ruoanlaittoon, otan tuon roskapussin vielä mukaan niin näyttää siltä että olen tehnytkin jotain
c) plääh niin se meni päivä taas palstaillessa, äkkiä ruokakauppaan ja ruoanlaittoon, otan tuon roskapussin vielä mukaan niin näyttää siltä että olen tehnytkin jotain
d) ihan hyväntekeväisyyteen meni tämäkin päivä, en kyllä jaksa kauppaankaan vaan mies saa tuoda tullessansa ruoan

Itsellä tämä päivä meni b-c välimaastoa, onneksi vapis on vielä huomennakin :)

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
14.03.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miksi vapaapäivänäkin pitäisi suorittaa rentoutumisen sijaan?

Vierailija
2/6 |
14.03.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Miksi vapaapäivänäkin pitäisi suorittaa rentoutumisen sijaan?

No ei minusta ainakaan pidä, siksihän olen päivän vetelehitynyt vain. Mitä sinä olet mieltä alkuperäiseen kysymykseen?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
14.03.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Riippuu niin päivästä :D

Viime viikolla olin aktiivinen ja päivät lensi puuhastellessa. Kolusin esim. keittiön kaapit ja vaatekaapin. Avomies tuli kotiin ihan liian nopeasti, kun piti sitten keskeyttää puuhat. Eilinen meni taas istua möllöttäessä Netflixiä katsellen ja oli ihana kun avomies tuli töistä kotiin, niin oli jotain virikettä.

Olen kotona toipumassa jalkaleikkauksesta. Sekin vähän rajoittaa, mitä kaikkea voin tehdä.

Vierailija
4/6 |
14.03.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Me välillä herätty vasta jotain 1 aikoihin. Mun nuorin on voinut tulla koulusta ja vittuilee sen jälkeen ja jos sillä on kavereita mukana niin se väittää että hävetää kun on tollanen äiti kun mä ja isosisko jotka vaan pälä pälä...ei kehtaa tuoda ketään ja sellasta. Se käy kaupassa välillä kun se pääsee koulusta jos ei olla ehitty tai ei oo rahaa ja tehdään sitten ruuat tai sitten se tuo jotain noutoa. Toi mun keskimmäinen on niinn vetelä et sitä ylös saa aikasin ja vaan räkättää mut sen kanssa menee paljon aikaa kun se sählää koko ajan. 

Vierailija
5/6 |
14.03.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Huono kysymys koska riippuu pitkälti miksi olet kotona. Työttömänä ei ole samat fiilikset kuin vaikka vapaapäivänä. 

Vierailija
6/6 |
14.03.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Riippuu päivästä, mutta yleensä yritän saada kämpän siivotuksi sillä välin kun muut on poissa.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kahdeksan kaksi