Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ketju mt-ongelmaisille

Vierailija
26.01.2017 |

Haluaisin vähän niin kuin vertaistukena nähdä paljon täällä on muita mt-ongelmaisia ja onko kenelläkään mahdollisesti samaa sairautta kuin minulla. itselläni on siis epävakaa persoonallisuushäiriö ja skitsotyyppinen persoonallisuushäiriö.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
26.01.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Up.

Vierailija
2/5 |
26.01.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Up.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
27.01.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vielä yksi uppaus, sitten luovutan :D

Vierailija
4/5 |
27.01.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

No minulla epäilty noista ensimmäistä. Sen lisäksi tarkkaavaisuushäiriö sekä bipolaarinen oireyhtymä. Voi tosin olla, että add:ni on aiheuttanut ne äkkipikaiset ihmissuhteiden päättämiseni, ja naiivin käytökseni, joiden vuoksi tuo epävakaa yritettiin minulta löytää.

Diagnoosit ovat suuntaa-antavia ja kaikilla meillä ihmisillä kyllä löytyy joku DSM-5 -luokituksista jos etsii ja nämä häiriöt esiintyvät usein asteikolla. Mikään ei ole mustavalkoista.

Älä mieti liikaa leimaantumistasi mielenterveyspotilaaksi vaan käy juttelemassa, hoida itseäsi!

Vierailija
5/5 |
27.01.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Täällä myös mt-ongelmainen.

Epävakaa persoonallisuushäiriö

Epäsäännöllinen syömishäiriö.

Keskivaikea masennus.

Yleistynyt ahdistuneisuushäiriö.

Paniikkihäiriö.

Näitähän riittää. Eläminen välillä silkkaa kärsimystä, mutta rakastava mieheni on asia joka saa jatkamaan päivästä toiseen.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän yhdeksän yksi