Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ihme touhua jääkiekossa ...nuorten turnaus

Vierailija
31.12.2016 |

Ennen ei edes näytetty kisoja TV:ssä ja nyt sitten Kummolan vaihdon jälkeen hirveä sekasotku Kanadassa.

Joskus pelit onnistuu ja joskus ei. Nuoria kolleja kenttä täynnä ja Tapolaan viitaten niin paineen alla on ihan eri asia pelata kuin altavastaajana. Nuorilla ei tätä taitoa välttämättä ole vielä.

Onkohan jääkiekossa sama tauti kuin junnukiekossa - hirveätä valmennuspönötystä vai mennäänkö nöyrästi töitä tehden eteenpäin?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
31.12.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joo jotenkin naurettavaa puhua, että Suomi puolustaa maailmanmestaruutta, kun kyse tietyn ikäluokan turnauksesta. Eli vaihtuvuus joukkueessa vuosittain suurta. Heittelyä menestyksessä tulee siis väkisinkin ja lyhyelläkin syklillä. Ei siinä auta mitkään edellisvuoden meriitit.

Vierailija
2/3 |
31.12.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Edellisestä jengistä kolme jätkää NHL:ssä ja mestaruusjengistä jäljellä viisi pelaajaa. Eihän tuossa jengissä ole ketään ihmeellistä Juolevin ja Vehviläisen lisäksi. Vehviläinen vasta 17.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
31.12.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä pistän valmentajan piikkiin tämän!

Viimeksikin kun kyseinen valmentaja valmensi junnuja, jouduttiin karsintasarjaan.

Ei sovi junnuvalmentajaksi nähtävästi ollenkaan.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä viisi neljä