Mies sinkosi kuminauhan "leikillään" minua kohti, osui silmääni, mukava joulu päivystyksessä jonottaessa
Hän tietää että inhoan sitä että minua osoitellaan kuminauhoilla, tiedättehän, sillä tavalla että kuminauha on pingotettu sormien väliin. Mies avasi yhtä lahjaansa ja siinä pussin suulla oli kuminauha. Alkoi pelleillä sen kanssa ja osoitella minua, lopputulos = kuminauha osui silmään ja nyt näkökenttä on sumea ja silmää/poskea särkee. Verisuonia on ainakin mennyt poikki mutta katsotaan nyt varmuudeksi ettei ole mitään vakavampaa. Epilepsiaa on suvussa ja isäni sai epilepsian lyötyään päänsä kerran jäiseen maahan + vaarilla on myös.
Kommentit (29)
Toivottavasti silmällä näkee sen verran, että hakee kirveen varastosta ja tähtää herran silmien väliin. Ihan leikillään vaan.
Vierailija kirjoitti:
Eli saat epilepsian, koska silmääsi osui kuminauha? Ok.
Siis säikähdin ja löin takaraivoni lattiaan samalla horjahtaessani. Päähän kohdiustuneen iskun seurauksena voi tulla epilepsia.
Ap
Tulee mieleen se hönökki, joka tänään kertoi kepostellensa helminauhallaan miehensä kustannuksella. Huonosti kävi siinäkin. Ottaisitte opiksi, sanon minä!
Vierailija kirjoitti:
Mies on 46v, miten liittyy?
Ap
Viimeksi minua on kuminauhalla ampunut 10-12 v. pikkuveljeni... tenavat tuollaista harrastaa ei aikuiset.
Jättäisin tuollaisen miehen. Ei välitä tippaakaan sinun hyvinvoinnistasi kunhan saa itse"keppostella" rauhassa.
Toivottavasti lääkäri tekee ilmoituksen poliisille, toi on törkeä pahoinpitely.
siis mitä, miehesi tähtää kuminauhalla ja hyppäät pää edellä lattiaan ja nyt syytät miestäsi siitä että pääsi osui lattiaan? jos taas kaadut siitä että sinuun osuu kuminauha niin ehkä refleksisi kannattaisi tarkistuttaa muutenkin
Kun mies osoittaa kuminauhalla naamaan, loogisin ratkaisu on toki jatkaa katsomista kuminauhaan päin ja pitää silmiä apposen auki.
Vierailija kirjoitti:
Kun mies osoittaa kuminauhalla naamaan, loogisin ratkaisu on toki jatkaa katsomista kuminauhaan päin ja pitää silmiä apposen auki.
Looginen ratkaisu on jättää mies leikkimään ikäistensä kanssa ja miettiä löytyisikö itselle aikuista seuraa.
Sinun ei tarvitse sietää tuollaista. Eli jos alat kunnioittamaan itseäsi, sanot loppu slut sille häiskälle.
Oisin soittanut poliisin. Oisivat saaneet viedä putkaan ja tiistaina sitten rikosilmoitusta väsäämään.
Toivottavasti idioottimiehesi tajuaa olla paniikissa ja häpeissään asiasta. Ja lopettaa tuommoiset typeryydet.
Eikä kukaan tykkää, kun tähdätään kuminauhalla mihinkään päi.
Onko siellä päivystyksessä yhtään suomenkielen taitoista hoitajaa tai lääkäriä tähän aikaan? Eivät välttämättä ymmärrä mitä selität. Sinuna rupeasin jo kaivamaan sanakirjaa esiin ja miettimään mitä kuminauha on zimbabweksi tai ambomaaksi.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Eli saat epilepsian, koska silmääsi osui kuminauha? Ok.
Siis säikähdin ja löin takaraivoni lattiaan samalla horjahtaessani. Päähän kohdiustuneen iskun seurauksena voi tulla epilepsia.
Ap
Etkö käytä konttauskypärää ja visiiriä kotona? Hullunrohkeaa elämää. Ei ihme, että käy vahinkoja.
Eli saat epilepsian, koska silmääsi osui kuminauha? Ok.