Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Sipilä on todellinen neiti ja mielensäpahoittaja- on Suomen tärkein poliitikko!!!!

Vierailija
10.12.2016 |

Uskomatonta vikinää Ylen aamun keskusteluohjelmassa! Hänen asenteensa on se, että hänen eettisiä ja taloudellisia kytköksiä ei saa selvittää eikä etenkään kritisoida. Kukaan muu pääministeri ei ole Kekkosen juoleman jälkeen palannut Kekkosen ajan tyyliin pimittää kaikki, mitä vaan pystyy. Nyt Sipilä aukoi sijoitustensa tuottoja, mikä oli vähintä, mitä piti tehdä.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
10.12.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tukinpa avasi kaikkia sijoituksia ja tuottoja. Sutki kun on.

Vierailija
2/3 |
10.12.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sipilä kehoittaa googlaamaan hänen sijoituksensa. Joopa joo, googleenhan voi luottaa yhtä paljon kuin sensuroituihin kuviin joita ei löydy linnanjuhlista.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
10.12.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen samaa mieltä siitä, että yleensä poliitikon kannattaa olla paksunahkaisempi.

Olen kuitenkin myös sitä mieltä, että poliitikkojen sijoitukset ja raha-asiat eivät kuulu muille. Samat verotiedot voi julkaista kuin muistakin kansalaisista, mutta ei sen enempää pitäisi joutua kaikkea luetteloimaan. Yksityisyyttä heillekin!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi neljä neljä