Pääseekö Saara Aalto jatkoon tänään?
Kommentit (15)
Joutuu bottom kakkoseen ja säästyy vielä
En usko että pääsee jatkoon.Edellinen esitys oli parempi ja viihdyttävämpi.
Uskon ja toivon että pääsee. Toi eilinen esitys ei nyt ollu mikään maailman mahtavin, mut kaks edellistä oli upeita. Voi kyllä olla, et joutuu bottomiin ja selviytyy sieltä.. tai sitten ei :(
Epäonnistunut esitys oli mutta toivon että vielä päihittäisi samin tai tuon kakofonisen tyttöbändin. Ihme vermeisiin oli Saara hukutettu
Tuskin pudottaisivat kolmea vahvaa naislaulajaa perätysten. Saara jatkaa vielä.
Voiko samasta liittymästä äänestää useampaan kertaan samaa esitystä? (Siis briteissä ollessa).
Varmaan pääsee. Onhan hän kiinnostavampi kuin moni muu esitys. Vaikka nyt nousisi kohua kulttuuriappropriaatiosta, niin sehän on sitä, mitä ihmiset haluaa. Ja haluavat nähdä, mitä tapahtuu seuraavaksi. Ketä kiinnostaa ne esiintyjät, jotka ovat samanlaisia esityksestä toiseen?
Eikö täällä ihmiset tajua, että ei sillä ole väliä, miten joku yksittäinen esitys on mennyt enää tässä vaiheessa kisaa. Katsojat ovat jo valinneet puolensa, ja joko äänestävät tai eivät. Esityksillä ei ole enää tässä vaiheessa niin väliä äänestyksessä, jos kilpailija on muuten 'likable' ja voittanut äänetäjät puolelleen. Saaralle on nyt kahden viime tuloslähetyksen mukaan muodostunut kannattajajoukko Briteissä, jotka äänestävät häntä jatkoon. Ja niin äänestävät jatkossakin.
Olen itsekin sitä mieltä, että eilinen oli kenties Saaran huonoin esitys tähän mennessä, mutta kaikki neljä edellistä ovatkin olleet niin loistavia, että rima nousee koko ajan. Ensi viikoksi on pakko koreografien ja puvustajien pakko ottaa Simonin neuvosta vaarin ja yksinkertaistaa.
Jos nyt niin hassusti sattuisi käymään, että Saara löytyy bottomista tänään, hänet pelastetaan. Obviously. Tuomarit haluavat pitää ns mustan hevosen ja kiinnostavan ja monipuolisen esiintyjän kisassa.
Pitäisin kohtuullisen todennäköisenä, että Four of Diamonds putoaa tänään.
4oD, Ryan tai Honey G putoaa. Pidän Honeyn putoamista todennäköisenä, sillä nyt kun on varmasti kiertueella mukana, ei tarvitse enää pitää kisassa.
Toivottavasti ei. Olen kyllästynyt häneen.
Montako kilpailijaa siellä vielä on mukana?
Monelta tuloslähetys alkaa Suomen aikaa?
13: Kahdeksan kilpialijaa enää, tämän illan jälkeen seitsemän.
14: Klo 22 Suomen aikaa, klo 20 Briteissä
En usko. Toivon toki, mutta aikamoisen sotkun pyöräytti eilen esityksellään. Kuka sitä äänestäisi?