Mitä mieltä olette meikkaamattomista naisista?
Ajatteletko pahaa jos näet naisen, jolla ei ole meikkiä?
N21
Kommentit (10)
En ajattele pahaa. Ajattelen, että hän on ehkä laiska, mukavuudenhaluinen tai rohkea. Ei välitä mitä muut ajattelevat, ei yritä olla kaunis
Ajattelen pelkästään positiivista. Mun mielestä on huijausta että naiset saa paremman itsetunnon/varmuuden meikin avulla ja sitten haukkuvat miehiä rumiksi vaikka itse ovat riippuvaisia meikistä.
Ihan sama.
Se joka meikkaa, saa meikata. Minusta myös ruma saa meikata tai olla meikkaamatta.
Minä ne ajattele, ett jos on kaunis ilman meikkiä niin ok. Minusta se vaan on ihan sama.
Itse meikkaan joka ikinen päivä mutta sitä ei varmasti edes huomaa.
En mitään. Jos on kaunis, niin saatan ajatella päässäni, että ompas luonnonkaunis ihminen.
Suomessa niin tavallista, että enpä ajattele tuosta mitään. Harvoin meikkaan ja silloin peilistä katsoo joku vieras. Annan ihoni voida edelleen hyvin meikittä.
En ajattele mitään erikoista. Jos on nätti ilman meikkiäkin, niin mikäs siinä. Joskus mietin, onko lestadiolainen. Yleensä heidät tunnistaa, koska monet heistä ovat muuten siistejä, kauniit vaatteet ja hiukset, mutta meikki puuttuu.
Nykyään kiinnitän huomiota siihen, että monilla nuorilla on arkisin ihan liikaa meikkiä: paksu meikkivoide, dramaattiset rajaukset, hirmuiset ripset ja törkeen näköiset palkkikulmakarvat. Vähempi ois parempi, kun ois vielä nuori ja nätti muutenkin.
Luonnollinen on kaunista, maalipinta luotaantyöntävää.
Jos on kaunis niin ei tarvitse meikata.