Miehen logiikkaa
Kirjoitan tähän nyt miehenä teille (minua on painostettu, arvatte kyllä missä)
Parisuhde. Tuo lajimme selviytymisen kannalta tärkeä asia. Harvemmin tosin kysytään, että miksi pitäisi elämää edes jatkaa. Itse haluan nousta tuon yläpuolelle. Tämän kaiken ympärille on kasautunut vuosituhansien aikana erilaisten ympäristöön sopeutumien myötä omat kuvionsa. On mm. avioliittoa sun muuta höttöä. Kuitenkin emme ole tietoisuudessamme kyenneet kyseenalaistamaan omaa olemassaoloamme. Mikä saa meidät tähän masokismin kierteeseen, kun kaiken voisi vain päätää?
Itse en koe mitään sympatiaa lajiamme kohtaan. Tyhmiä olivat, kun nälkävuosien aikana lisääntyivät ja pariutuivat. Aivan järjetöntä toimintaa ja vieläpä sadistista. Elämä on yhtä suurta SM-juhlaa. Itse en juuri pidä tuosta faktasta.
Siispä en ole koskaan nähnyt mitään järkeä edes yrittää saada suhdetta yhdenkään (vastakkaisen sukupuolen edustajan) ja itseni välille. Kaikki naisten lähentely-yrityksetkin olen torjunut.
Kommentit (2)
OK Rane. Pistäs se korkki kiinni ja mene kuorsaamaan.
Olen samoilla linjoilla.