Mitä mieltä meidän juomista, päihtyisitkö ihan riittävästi?
Ihmisiä kaksi, onko riittävästi vai pitäiskö olla lisää?
1 x 0,7 L viinapullo 39%
1 kuohuviinipullo + 1 valkoviinipullo
3 breezeriä
1 0,5 L lonkerotölkki
Normaalisti ostetaan 2 x 0,7 L viinapulloa + 1 valkoviinipullo ja on ollu riittävää :)
Kommentit (20)
Mä en pääsis enää jatkoille tolla määrällä! Halaisin pyttyä aamuun saakka
Itse oksentelisin vessassa tai olisin jo sammunut ennen kuin olisin saanut lähellekään puolia noista juotua, joten riittäisi ainakin minulle. Mikä toisaalta kenellekkin on "tarpeeksi" päihtynyt.
Mitää hele... Menkää katkaisuun vaikka yhdessä! Ei tossa touhussa ole järkeä.
Itellä (annoksina) eka rentouttaa, toka tuo kivan olon, kolmas vie hiprakkaan, neljännestä on hieman humaltunut ja viidennessä keinutaan ja on mukavaa. Sitten meenkin jo viimeistään nukkumaan, koska enempää ei alas mee.
Miks pitäs mennä katkasuun? Kerran kuukaudessa juodaan, ei se mun mielestä ole liikaa.
AP
Vähän liikaa, ainakin jos toinen juoja on nainen. Vaihda viina viiniin ainakin. Kuinka kauan (montako tuntia) aiotte juoda? Syöttekö tuhdin aterian vaikka sen viinin kanssa? Ja naposteltavia siihen juomisen oheen loppuajaksi?
Huh, no en ainakaan jatkoille pääsis jos tuosta puolet pitäisi juoda...
Luulin juovani paljon ja olevani lähes alkoholisti, mutta en kyllä teidän perässä pysyisi. Huh.
Meillä jäisi ainakin tuo viinapullo juomatta. Ei ole kiva olla sikahumalassa. Huppeli ok.
Hitaasti juodaan, vintti ois pimeänä jos nopeasti kittais menemään :D En osaa tunteina sanoa kauan menee, vaihtelee. Mulla on aina ollu hyvä viinapää, miehellä vähän huonompi ja jos joku, niin se yleensä oksentelee ja kärsii krapulasta, itse en muistakaan millon olisin oksentanut juodessa tai ollut kovinkaan krapulassa.
AP
Olis taju pois ennen kuin toi viinapullo olis tyhjä. Jos siis meinais juoda tuossa järjestyksessä, missä juomat on listattu.
Juomat juotu, aamulla oli vähän pää kipeä mutta buranalla lähti pois. Siivonnutkin jo olen ja aattelin käydä koiran kanssa kävelyllä. Mies nukkuu :D
AP
Vierailija kirjoitti:
Miks pitäs mennä katkasuun? Kerran kuukaudessa juodaan, ei se mun mielestä ole liikaa.
AP
No noilla toleilla viinapullo puoliksi riittää mainiosti.
Tais mies vetää suurimman osan ja nyt pari päivää ulkona kuvioista?
Mitä te teitte kun olitte päässeet humalaan asti? Oliko kivaa? Tuliko viinasta hyvä olo?
Itse en ymmärrä humalahakuista juomista ollenkaan ja kuulisin siksi mielelläni kommentteja miksi ihmiset haluavat päästä känniin.
Jos noiden jälkeen olisi tarkoitus lähteä baariin niin olisi liikaa, mutta jos noiden tulisi riittää koko illaksi niin voisin kuvitella että on ihan sopiva. Se on niin ihmisestä kiinni että kuinka paljon juo, itse tarvin pari-kolme drinkkiä enemmän että edes tunnen olevani humalassa kuin monet kaverini.
Kuunneltiin musiikkia, pelattiin korttia, juteltiin. Humalassa kaikki vaan on aina kivempaa :D Ja joo, kivaa oli. Viinasta tulee hyvä olo kun alkaa meneen päähän, mutta seuraavana päivänä yleensä ei oo hyvä olo :D Itellä ei kauheena krapulaa koskaan ole, mutta kauhea väsymys sitäki enemmän.
AP
Jaa, ketään ei kiinnostanutkaan.