Mitä teette kun kaikki ÄRSYTTÄÄ
Mulla on nyt koko päivän ollu kauhea vitutus joka asiasta ja mua ärsyttää tää olotila! Ärsyttää kaikki ihmiset, ei kiinnosta tehdä mitään, oma kroppa ärsyttää ja naama, tietokone ärsyttää kun se jumittaa, puhelin ärsyttää koska se on paska, auringonpaiste ärsyttää koska kaikki pöly näkyy, hampaiden pesu ärsyttää jne. Eli onko teillä tällaisia päiviä ja mitä ihmettä teette että vitutus lähtis pois?
Kommentit (24)
Kovatahtinen juoksulenkki auttaa mua joka ikinen kerta. Jo kymmenen minuutin jälkeen pikkumaiset ärsytyksen aiheet on haihtuneet taivaan tuuliin.
Juu, tiedän ettet ole lähdössä lenkille, koska valittaminen on niin paljon kivempaa. Kunhan kerroin.
18:15
Ulos luontoon
Suojele sonnia! Suuret hirvisonnit on ammuttu lähes loppuun. Minna ja Kimmo opettelevat kutsumaan hirviä ja pyrkivät suojelemaan mahtisonneja. Ryhmään liittyy myös laulaja Frederik.
Syö suklaata ja jäätelöä kunnes nukahdat.
Seuraavana päivänä se yleensä on jo ohi, eli suihkun kautta sänkyyn nukkumaan on mielestäni paras ohje tällaisille päiville.
Vierailija kirjoitti:
Kovatahtinen juoksulenkki auttaa mua joka ikinen kerta. Jo kymmenen minuutin jälkeen pikkumaiset ärsytyksen aiheet on haihtuneet taivaan tuuliin.
Juu, tiedän ettet ole lähdössä lenkille, koska valittaminen on niin paljon kivempaa. Kunhan kerroin.
Oikeasti olin vähän ajatellut että josko menisin lenkille. Toisaalta ärsyttää mun lenkkivaatteet koska ne on rumat ja haisevat. No ehkä meen illalla kun on hämärää. AP
Pikainen nettishoppailu (ei liikaa ettei rahanmeno vituta lisää), sitten joko kalsarikänni tai nappi naamaan+unta puol vuorokautta.
Ensiksikin mun pitää saada olla yksin. Yksin mua ei yleensä ärsytä, ainakaan kovin kauaa. Kun taas ihmisten kanssa ärsytys voi kestää päiviä (siihen asti kunnes ihmisseura katoaa). En vielä tiedä kauanko ärsytys voi ihmisten kanssa kestää, sillä en ole kestänyt tutkia asiaa muutamaa päivää kauempaa, vai jatkuuko se vain ikusesti. (Jos näin olisi, tekisin varmaan lopulta jotain hirviömäistä, kun ärsyyntyneisyys vain kasvaa ja kasvaa.)
Jos yksin ollessakin ärsyttää, keskityn tekemään jotain mistä tykkään, yleensä tietokoneella (koska olen vain ihan todella pikkuriikkisen tietokoneriippuvainen). Katson vaikka erilaisia sarjoja tai leffoja.
(Ja sokeririippuvaisena monikin epämiellyttävä olotila saa valitettavasti herkkuja lääkkeekseen.)
Mutta tärkeintä on saada olla yksin. Onneksi asun yksin, joten se on helppoa. Osanotot muille.
Vierailija kirjoitti:
Huono 0/5
Eikös noin "kuulu" kommentoida provoja? Mun mielestä tässä ei ollut mitään provosoivaa tai mitään, mistä voisi päätellä provoksi. (Onko sun mielestäsi kuitenkin?)
Meditaatio, joku ohjattu meditaatio mp3 voi olla sopiva, jos ei ole meditoinut aikaisemmin tai joku ohjattu rentoutus voi toimia myös. Ulkoilu luonnossa, mitä pitempi sen parempi. Värittäminen?
Piri auttaa vitutukseen. Jopa paremmin kuin alkoholi.
Palaan tänne kertomaan että kävin lenkillä. Ärsytti kaikki muut lenkkeilijät. Edessä tallustaa joku ja takana tunkee toinen. Miksi lenkkipolku on täynnä ihmisiä silloin kun haluaisin lenkkeillä rauhassa. Taidanpa mennä nukkumaan, ehkä huomenna nousen sängystä oikealla jalalla. AP
Menen nukkumaan, juon kaljaa tai poltan pilveä.
Yleensä kilautan kaverille. Se helpottaa.
Silloin kiitän Jumalaa kaikesta siitä hyvästä, mitä hän on minulle ja läheisilleni antanut. Istahdan hetkeksi ja rukoilen.
Keksin hyvän provon ja nautin mammojen nahistelusta sopivissa kohdin vettä myllyyn lisäten. Kjäh! :)