Gallup: missä ravintolassa Helsingin paras sushi?
Itse olen tykännyt Kotosta mutta vaihtoehdot olisivat hyviäkin :-)
Itse pidän melko klassisesta sushista, esimerkiksi majoneesi ja grillattu lohi eivät innosta.
Kommentit (13)
Konnichiwa on hyvä, Fuku on mielestäni hyvä. Sushibar & wine on hyvä. En osaa sanoa suosikkiani, tykkään kyllä buffeteista kun saa mahansa täyteen :)
Isoroballa on tosi hyvä pieni sushipaikka... valitettavasti en muista nimeä. On siinä fredan lähellä big mamas pizzeriaa vastapäätä. Namnam.
Sushibar & wine on mun mieleen. Tarjonta on laaja ja sushi tarjoillaan suunlämpöisenä niin kuin kuuluu. Laadukas paikka ja mukava. Kokkina toimii jopa japanilainen. :)
Vierailija kirjoitti:
Isoroballa on tosi hyvä pieni sushipaikka... valitettavasti en muista nimeä. On siinä fredan lähellä big mamas pizzeriaa vastapäätä. Namnam.
...selkeästi paremmat sushit kuin fukussa
t. 4
Entä missä olisi paras sushibuffet? Pidän sushista ja käyn mielelläni syömässä, mutta annosten hinta on melko kallis, eikä ainakaan itselläni lähde tuollaisesta tavanomaisesta 10-14 -kappaleen lounasannoksesta nälkä.
Roban paikka on nimeltään Yamato - hyvä buffa
En ole kierrellyt monia sushipaikkoja Helsingissä, mutta Sushibar & wine on ollut minunkin mieleeni.
Hao Kingin ajattelin tänään testata, tosin Dixissä, mutta semmoinen taitaa löytyy Hesastakin.
Tytär käy usein Konnichivassa Kampissa ja pitää parhaana. On kolunnut sushi-hulluna kaikki kantakaupungin paikat läpi.
Mutta nyt on vain hänen sanansa. Itse en ole käynyt kyseisessä paikassa ja en erityisemmin edes välitä sushista.