eilen tapahtui jotain, joka sai minut ymmärtämään että avioero on ainut ratkaisu...
heräsin 8.00 kun poika kiipeili päällä ja kyseli "missä isi" selvisi, että mies oli häipynyt johonkin ilmoittamatta minne. en ollut huolissani, en ihmeissäni, en vihainen. olin täysin välinpitämätön, en edes laittanut viestiä perään ja kysellyt. kun mies sitten tuli 11.00 innosta puhkuen marjakorin kanssa, en halunnut mennä vastaan, en halata, en suudella. huusin vain "no terve!"
tajusin, etten tunne miestäni kohtaan enää MITÄÄN. tuntuu, kuin minulla olisi kämppis..
Kommentit (47)
Eräänä aamuna miehestä tuli kämppis, kun hän kävi marjametsällä.
Marjakorin 😂. Jotenkin ihana aloitus ☺
Vierailija kirjoitti:
minkä helvetin takia tuossa nyt olis pitänyt olla huolissaan :D
no ei ehkä huolissaan, mutta miettiä edes sekunnin "no mihinkäs se nyt on mennyt?" etenkään, kun miehen tapana ei ole tuolla tavoin livahdella vierestä kun nukun!
Ap
Justjoo... kyllä itsekkin saatan lähtee lähikauppaa aamulla ennen kuin mies herää mitään sanomatta eikä hänelle siitä mitään tunnekuohua ole tullut eikä avioeroa.
Miehes lähti kerran salaa marjaan ja sä haluut erota?
Mies oli lähtenyt aamulla marjametsään nukkuessani. Heräsin ja söin aamupuuroa tuoreilla marjoilla. Tahdon avioeron.
Okei, ei sitten sen pahempia ongelmia ole.
Vierailija kirjoitti:
Marjakorin 😂. Jotenkin ihana aloitus ☺
joo, oli herännyt 5.00 kuumuteen, eikä saanut enää unta joten meni marjastamaan. marjat kyllä kelpaavat, mutta inhottaa kun ukko tuo mukanaan hirvikärpäsiä ja punkkeja! :x
Ap
Ihana mies kun tulee marjakorin kanssa kotiin!
Tässä unohtuu ettei tämä äiti osaa hoitaa lapsiaan tai kotiaan
Marjakori! Pidän marjakoria uhkana avioliitollemme, muistuttaa Marjasta. Avioeropaperit lähtee maanantaina.
Vierailija kirjoitti:
Marjakori! Pidän marjakoria uhkana avioliitollemme, muistuttaa Marjasta. Avioeropaperit lähtee maanantaina.
Entä Teuvokori?
Suosittelen pikaista eroa. Pakkaa kamasi jo tänään
Pidän vadelmista. Mies toi mustikoita ja punkkeja. Poika hyppi. Se oli sitten tässä, kun oli kuumakin.
Miten kun eilen koko päivän moitit miestäsi? Antaa liikaa huomiota lapsille ja siivoaa liikaa? Nyt vielä käy marjametsällä ilman lupaa
Ap:lla taitaa olla uusi mies odottamassa kun etsii syitä erota. Ei ap kannata, ei yh-äitinä niin hääviä ole.
V...u mikä sika mieheksi! Käydä nyt omalla luvalla marjassa 😨! I feel you! Vain yksi sana JSSAP!!!
Tee palvelus miehelle, lähde. Anna hänelle mahdollisuus arvoiseensa kumppaniin. Sinä et sellainen ole.
minkä helvetin takia tuossa nyt olis pitänyt olla huolissaan :D