No voi vittu!! Mikä siinä "Stockmann hakeutuu konkurssiin"- ketjussa oli muka sellasta että se piti poistaa???
Kommentit (16)
Otsikko oli harhaanjohtava. Sen olisi voinut aloittaa vaikka: "epäilen... " tai "seuraavaksiko".
Se oli ennen aikainen tieto. - Tai siis vaikka Stockka on siipi maassa, niin ei se konkurssiin (vielä) ole hakeutunut.
Otsikko oli valetta ja voi haitata yrityksen liiketoimintaa. Löytyisi mm. Googlella ja ihmiset eivät ostaisi sen takia.
Vierailija kirjoitti:
Virheellistä infoa, siksi.
Ja kaikki muu AV:lla onkin sitten tasan tarkkaan oikeaa tietoa..? =D
Otsikon olisi voinut muuttaa, "Stockmann" . Siellähän oli ihan kunnon keskustelua Stockasta kauppapaikkana.
Ap taidat olla todella yksinkertainen 😂
Koska se toteutuu kohta. Pistit tuon tiedon tänne liian aikaisein, että ne eivät voi yritää nyt myydä verkkokaupassa kamalasti kaikkea ja ihmiset jää nuolemaan näppejään.
Kyllä toi kohta toteutuu kumminkin.
Vierailija kirjoitti:
Keskinen Oy menee konkurssiin.
Mä luulen, että Keskisellä menee hyvin lähivuosina! Ihmiset keskittyy ulkomaanlomien sijaan (monessa maassa tilanne epävakaa) kotimaan matkailuun ja Keskinen on niin edullinen, että siellä kannattaa käydä lama-aikanakin. ;) Lisäksi se on kivalla paikalla, samalla voi matkailla muuten vaan.
Tämä toki vain mun mielipide.
Tässä AV:n säännöt. Mihin kiellettyyn kategoriaan laittaisit "Stockmann hakeutuu konkurssiin"- otsikon?
Viestien poistaminen
Sanoma Media Finland Oy poistaa sivustolta rikoslain vastaiset viestit, viestien osat tai kokonaiset viestiketjut. Sanoma Media Finland Oy voi lisäksi muokata tai poistaa sivustolta selkeästi hyvän tavan vastaisuuksia sisältävän viestin, viestin osan tai kokonaisen viestiketjun taikka järjestelmän toiminnallisuutta haittaavan viestin. Ylläpito voi rajata keskusteluja. Sivustoa ei saa käyttää minkään järjestön tai tahon viestintään ilman ylläpidon lupaa.
Lain vastaisia voivat olla esimerkiksi seuraavanlaiset viestit:
herjaavat, rasistiset tai yksityiselämää loukkaavat viestit,
valheellista tietoa tai vihjauksia yksityishenkilöistä sisältävät viestit,
rikokseen yllyttävät viestit,
siveettömät tai lapsen koskemattomuutta loukkaavat viestit tai
yksityishenkilöiden henkilötietoja (kuten henkilön nimen) sisältävät tiedot ilman asianomaisen suostumusta.
Selvästi hyvän tavan vastaisia voivat olla esimerkiksi seuraavanlaiset viestit:
asiattomuuksia,
väkivaltakuvauksia tai
kiroilua sisältävät viestit.
Järjestelmän toiminnallisuutta haittaavia voivat olla esimerkiksi seuraavanlaiset viestit:
viestien monistamista
massapostitusta tai
Trollausta (linkki Wikipediaan) eli esimerkiksi tahallista yliärsyttämistä ja provosointia sisältävät viestit.
Se oli valhe.