Kysy mitä vaan älypuhelimia inhoavalta teiniltä
Kommentit (7)
Määrittele viha.
Eli mitä tuo tarkoittaa tässä tapauksessa. Aikuisen korvaan kuulostaa aika oudolta, että joku voisi kokea vihaa laitetta kohtaan.
Mikä on Hesen majoneesin salainen raaka-aine?
1, koska kaverit eivät ole enää läsnä vaan aina kaivavat puhelimensa esiin ja näpyttävät sitä kuin huumattuna. Eivät kuule mitään kun keskittyvät puhelimiinsa. Vastaus kaikkeen on "Täh" tai "mmm" Ei ole enää kivaa olla porukassa vaan on ihan sama vaikka olisi yksin.
2, sanoin inho, en viha. Edes entinen paras kaveri ei ole enää aidosti kanssani/läsnä puhelimen takia. Se laite on vienyt minulta niin monta kaveria.
3, en tiedä mutta haluaisin tietää, se on hyvää.
Eikö vika ole ennemmin kavereiden käytöksessä kuin itse älypuhelimessa?
5, syytän niitä puhelimia. Ei vanhanmallisten kännyköiden aikaan ollut tuollaista ongelmaa.
Ap
Jooh muaki ahistaa ne ja myös kaikki instat, snäpit ja muut semmoset. Oon kyllä ite fb ja whatsapp. Mutta sillon ku ollaan kavereiden kanssa niin ei sillon jumalauta selata ig tai kuvata snäppejä! Ahistaa ajatella, miltä tää maailma näyttää 5-10 vuoden päästä D:
Tyttö 16v
Miksi inhoat älypuhelimia?