Auttaako jos luovun
Huoltajuudesta ku lastensuojelu ei jätä meitä rauhaan? Ollaan siis isän kanssa yhessä ja lasu saanu päähänsä et mussa(äiti) on joku vika et voi sitä paskaa meille tuputtaa. Tietääkö joku auttaako ku isässä ei vikaa?
Kommentit (6)
Ei ole kokemusta tai tietoa että auttaako mutta eikö helpoin nyt olisi vaan selvittää lastensuojelun kanssa että mikä se ongelma heidän mielestään on ja tehdä töitä sen asian muuttamiseksi?
No sitä on monta vuotta yritetty, mut mikään ei auta. Ne keksii kokoajan vaan lisää ja lisää.. En yksinkertaisesti jaksa niitä enää alan olee ihan loppu.
No kerro minkälaisia ongelmia teillä on? Oireileeko lapset jotenkin? Onko sinulla mielenterveydessä jotain häikkää tai käytätkö päihteitä? Pystytkö olemaan vastuullinen ja välittävä aikuinen lapsillesi?
Kiinnostaisi tietää mitä ne keksii? Yleensähän tehdään selvitys ensin jonka perusteella asiakkuus jatkuu tai päättyy. Teillä ilmeisesti jatkuu..
Mitä siellä sanotaan olevan ongelmana? Onko sulla alkoholismia tai mielenterveydellisiä ongelmia? Väkivaltaisuutta?
Eikö kellään kokemusta?