Mervi Kallio MTV3 F1 toimittaja/haastattelija :)
Mun mielestä Mervi sopii tosi hyvin MTV3 F1 toimittaja työhän kun hänellä on hyvä ulosanti ja muutenkin mukavan näköinen toimittaja, tarkoitin siis kaunis kasvoilta. Mitä muut on mieltä naisesta?
Seiska vieraili Formulasirkuksen kuvauksissa: kuvakooste!
http://www.seiska.fi/Viihdeuutiset/Seiska-vieraili-Formulasirkuksen-kuv…
http://www.seiska.fi/images/upload/cms/files/styles/web/public/admin/20…
http://www.seiska.fi/images/upload/cms/files/admin/mervi_in.jpg
http://www.seiska.fi/images/upload/cms/files/admin/mervi_in1.jpg
http://static.iltalehti.fi/formulat/mervikallioetu1802JoP_fo.jpg
http://www.moottoriurheilu.tv/wp-content/uploads/2016/03/FullSizeRender…
http://is.mediadelivery.io/img/978/9620038d954c4d1d9e3cb3220aeb5fc3.jpg
http://static.mtvkatsomo.fi/multimedia/vman/VMan-P575/VMan-P575055.jpg
Kommentit (2)
Timo Pulkkisen aikana toivoin, että tulisipa joku muu Timpan tilalle, kun tuntui että oli melko tönkkö haastattelija. Nyt kun Mervi tuli mukaan, on tullut kyllä Timoa armoton ikävä. Mervin kysymyksen on pääsääntöisesti huonoja tai vähintäänkin huonosti muotoiltuja. Mervi osaa lukea urheilu-uutisia kyllä, mutta tällainen vuorovaikutteinen haastattelu jossa vaaditaan tilannetajua ja improkykyjä ei näytä sopivan hänelle ollenkaan.
Makunsa kullakin, mutta meillä menee telkkari äänettömälle kun Mervi astuu puikkoihin. Liian usein on joutunut melkoisen myötähäpeän valtaan.
Nyt kun Saarikin lopetti selostajana, olisi hyvä vaihtaa myös haastattelijaa samalla ja toivoa että päästään takaisin edes Pulkkisen tasolle. Nikilläkin kun on suuret saappaat täytettävänä.
Aika tyhmästi sanottu Mervi Kallio toimittajalta Kimi Räikköselle?? Ei taida olla nainen oikein perillä F1 asioista??
Kimi ei vastannut kuten MTV:n F1-haastattelija toivoi - "Miten tyhmäksi tunsinkaan itseni":
http://www.iltalehti.fi/formulat/2016072221943744_fo.shtml