Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

HS: Ihmisten bakteerikammo johtaa sisäilmaongelmiin ja homeeseen, sanoo professori

Vierailija
22.06.2016 |

http://www.hs.fi/hyvinvointi/a1456199377265?ref=hs-etusivub-luetuimmat-…

Käytetänkö teillä desifioivia aineita?
Meillä pääasiallisesti ei käytetä. Käsihuuhdetta meille ostettiin sikainflensa aikaana ja aika vähiin sen käyttö on jäänyt. Itse käytän sitä nykyisin jalkapohjiin, sillä se tehoaa ainoana hoitomuotona pieniin vesirakkuloihin (pompholyx), joita itsellä esiintyy kesällä kun kävelen vähääkään paljain jaloin ulkona.

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
22.06.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Up.

Vierailija
2/6 |
22.06.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä desinfiointiainetta käytetään vähän. Pönttöön ja jos on vatsatautia, silloin tulee jynssättyä hanat, lavuaarit, ovien rivat jne kosketuspinnat desinfioivalla aineella. Harvoin onneksi tarvitsee!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
22.06.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minä tiedän muutaman sisäilmaongelmaisen luokanopettajan, jotka jynssäävät sekä luokkaansa että omaa kotiaan noilla desinfioivilla pesuaineilla. Uskovat, että siitä on apua myös allergioihin ja hengitystieoireisiin. Täytyypä kysyä mitkä mielipiteet, kun ovat lukeneet tämän hs:n uutisen.

Vierailija
4/6 |
22.06.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos rakentamistavassa on virhe, niin siinä ei siivous tai siivoomattomuus vaikuta ihan vähääkään. Ihmiset eivät osaa asua rakentamissaan taloissa enää. Esimerkiksi ilmastoinnin vakavat säätövirheet tai kiinni laittaminen ovat sulaa hulluutta.

Vierailija
5/6 |
22.06.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Käytän säännöllisesti käsidesiä. Ihan sama jos joku saa siitä taudin, kunhan MINÄ ja PERHEENI ei saa.

Vierailija
6/6 |
22.06.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Bakteerit liittyvät sieni- ja homekasvustoon miten?

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi yksi kuusi