Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Suositelkaa kivaa "pikkukoulutusta", jonka voisi suorittaa töiden ja lastenhoidon ohella?

Vierailija
17.06.2016 |

Olen ammatiltani merkonomi ja ollut samassa mukavassa ja kivassa työpaikassa kymmenisen vuotta. Sinä aikana en ole kouluttanut itseäni ja olen tehnyt työssäni sitä samaa pienin muutoksin koko ajan. Pelkään, että putoan työelämän kelkasta, jos nykyinen työni jostain syystä loppuu. On onneksi vakkarityö ja hyvin mulla siellä menee, mutta tää aika on mitä on jne.
Ajattelin tyyliin atk-ajokorttia (sellainen on 10 vuoden takaa), kielikurssia, jotain vuoden - parin sihteerityyppistä täydennyskoulutusta tai sitten joku pieni koulutus hoitoalalta, koska sekin ala kiinnostaa? Vinkatkaa jotain. :) Koulutatteko muut itseänne vapaa-ajalla?

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
17.06.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ota selvää aikuiskoulutus mahdollisuudesta siellä missä asut! Vaativat peruskoulun, sulla nyt on enemmänkin:) paljon aloja ja koulut kestää sen pari vuotta. On lähäriä, hammashoitajaa, lääkeknikko mm.

:)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan yhdeksän kuusi