Onko noloa jos 18-vuotias mies nimittelee, uhkailee ja käyttää väkivaltaa 13-vuotiaita poikia kohtaan?
Meidän paikkakunnalta tuollainen häirikkö löytyy.
Kommentit (6)
Vierailija kirjoitti:
Tee rikosilmoitus miehestä.
Juuri näin. Samalla ilmenee, mitä 13 v. poikajoukko on mahdollisesti tehnyt.
Ööööö.... 18v ei ole miestä nähnytkään, vaan on vielä pikku poika. Menee vielä sellainen kymmenisen vuotta, niin alkaa miehistyä.
Onko noloa, jos ääliö sattuukin uhoamaan väärälle jätkälle ja saakin itse turpaansa?
Riippuu monesta asiasta. Jos 13 - vuotiaat käyvät käsiksi täysi-ikäiseen niin kyllä täysi-ikäisellä on oikeus puolustautua. Kun et kerro tilanteesta yhtään tarkemmin niin on vaikea sanoa mitään noloudesta.
Muussa kuin itsepuolustustilanteessa nuorempiinsa väkivaltaa kohdistava 18 - vuotias ei ole nolo vaan rikollinen.
Kerropa mitä on tapahtunut eli miten ne 13 - vuotiaat tilanteeseen joutuivat. Olivatko oiekasti 13 - vuotiaita vai sellaisia, jotka ovat kertoneet olevansa 13 - vuotiaita mutta joiden todellisista syntymäajoista ei ole tietoa.
Noloa? Se on rikollista toimintaa, miksi tuon ikäinen pyörii 13 v. ikäisten kanssa?