Mikseivät miehet voi tajuta?
Että jos ei haluta lapsia ei harrasteta seksiä? Olen jo liian monta kertaa langennut miehiin, joille kelpaa seksi kanssani mutta ei lapsi.
Kommentit (5)
No niinhän se on. Mutta on se niinkin että monen naisen täytyisi tajuta että moni mies ei harrasta seksiä saadakseen lapsen elätettäväkseen.
Naiset sänkyyn päästäkseen vakuuttavat, etteivät halua muuta kuin seksiä, ja kohta perään alkavat vonkua naimisiin ja lasta. Miksei teihin voi luottaa?
Katsopa vähän tarkemmin minkälaisia "miehiä" sänkyysi päästät. Voit myös omilla valinnoillasi vaikuttaa tähän ehkäisyasiaan, niin tautien, kuin lastenkin ehkäisyyn. Sinä päätät ja toimit sen mukaisesti, on eri asia osaatko tällaisia vastuullisia päätöksiä tehdä.
Jos jokaisesta seksikokemuksesta syntyisi lapsi. Jos aloitat seksin 14 vuotiaana ja saat lapsen vuoden välein. 50 vuotiaana sulla on 36 lasta ja parisataa lastenlasta
Lestavariaatio ikiksestä.