Eikö täällä oikeasti käsitetä ettei blondeja haluta naapuriin?
Täältä oli poistettu keskustelun avaus talonyhtiöden turvallisuudesta ja viihtyvyydestä. Ihmisillä on mitta täynnä blondeja. Ei se ole hyvä jos talo vaikuttaa halvalta huoraamolta.
Kommentit (7)
Ei hätää, "ei-valkoinen kantasuomalainen"! Sitä viisisataa vuotta Suomessa oleillutta ryhmää, joka on ainoa jonka voisi jotenkuten laskea ei-valkoisiksi kantasuomalaisiksi, ei kukaan blondi kantasuomalainen halua naapuriinsa myöskään. Joten pysytään rauhassa erillään.
Uskon että rasmuspalstalla tää vaikutti tosi hyvältä läpältä.
Mä oon blondi, asun omakotitalossa.
Mihin mä nyt sitten muutan, veneen alle? Sniiiif.
Kannattaa pikku hiljaa ottaa vakavasti se hiljainen väki jolla on mitta täynnä. Suomessa on todella paljon blondeihin kohdistuvaa kaappirasismia ja se johtuu oikeasti todella huonoista kokemuksista. Pikku hiljaa ihmiset alkavat tulla kaapeista ulos myös blondien halveksinnan suhteen.
Olet siis valkoinen ja vielä kusimutianen. Olet romanien kanssa samalla tasolla mitä tulee naapurin haluttavuuteen. Suurin osa suomalaisista ei ole valkoisia. Te olette valkoiset olette etninen vähemmistö jolla ei ole tässä maassa paikka. Hanki sterilisaatio ja muuta maasta.
Paska provo