Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko muilla samaa "ongelmaa" ettei osaa päättää, tykkääkö jostain tuotteesta vai ei? Esim. kengät

Vierailija
22.05.2016 |

Tänään katselin kaupassa kaksiakin tennareita joilla oli hintaa vähän alle tai päälle 100 € joten ihan halvoista kengistä ei ollut kyse. Mietin niin kauan näiden kaksien kenkien välillä, että lopulta päätin lähteä tyhjin käsin kaupasta pois.

Miksi en osaa päättää, tykkäänkö jostain tai kumman ostan kahden tuotteen välillä? Voi helvetti. Eikö mulla ole varmaa makua, vai olenko vain niin hupsu, että teen ison ongelman sellaisesta asiasta, mikä on muille melkeinpä mitättömän pieni juttu?

Miksi olen näin onneton :(

Sanokaa etten ole ainoa.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
22.05.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla usein sama. Jotenkin pelkään tehdä päätöksen kun ajattelen mitä muut ajattelee. En oikein luota omaan makuuni.

Vierailija
2/3 |
22.05.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hyvin teit kun et maksanut satasta kangaskengistä. Fiksu tyttö.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
22.05.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla tuo valinnanvaikeus on kauheaa. Usein tuntuu, että en osaa valita vaatteita.

Jos ostaa jotain mitä ei käytäkään, menee rahaa hukkaan. Jos toisaalta tarvitsee esim kengät, niin jotain pitäisi kuitenkin ostaa. Vaikkapa hyvät hameet jää pitämättä, jos ei ole sopivia kenkiä niiden kanssa. Epäonnistumisen kokemus on siis hyvin mahdollista, teki sitten niin tai näin. Sen pelko siinä on ehkä taustalla.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän kahdeksan yksi