Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

En uskalla päästää miestäni lapsen (3 v.) kanssa pyöräilemään!

Vierailija
29.05.2007 |

Pelkään niin paljon, että jotakin tapahtuu eli että mies kaatuu pyörällä. Olenko liian heikkohermoinen? Olisi kuitenkin hyvä, että isä viettäisi aikaa lapsen kanssa, koska minulla on pieni vauva hoidettavana. Mies ajaa pyörällä melko lujaa n. 18km tuntivauhtia ja ehkä siksi pelottaa.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
29.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joskus hirvittää jättää lapsia miehen hoiviin, koska tiedän hänen olevan huolettomampi erilaisissa asioissa. On esim. sitä mieltä, että yksivuotias oppii olemaan pomppimatta sohvalla, jos vaan putoaa siitä tarpeeksi monta kertaa tai että on ihan ok jättää lapset lukittuun autoon siksi aikaa kun käy kahdeksannessa kerroksessa hakemassa unohtuneen tavaran.



Olen sanonut miehelle näistä, mutta on yksinkertaisesti eri mieltä ja pitää minua liian tarkkana. Koska mies rakastaa lapsia kovasti, hoitaa heitä mielellään ja paljon eikä todellakaan ole kyse mistään laiminlyönneistä tms, olen vain hyväksynyt asian. Lapset ovat myös mieheni lapsia ja hänellä on oikeus olla heidän kanssaan omalla tavallaan. Kaikkea en voi kontrolloida. Sitä paitsi tarvitsen omaa aikaa, tulisin hulluksi muuten.

Vierailija
2/2 |
29.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Provo?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän neljä kuusi