Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mieheni auttoi nuorempana monia naisia mutta kukaan heistä ei halunnut naimisiin hänen kanssaan

Vierailija
14.04.2016 |

Tuli vain mieleen tuosta matikassa auttaneesta ap:stä. Mun mies kertoi olleensa yhden kesän kuskina eräälle naiselle, jonka ammattiin liittyi paljon kulkemista, eikä naisella ollut autoa. He seurustelivat sen kesän. Kun kesä loppui ja naisen työharjoittelu päättyi nainen lopetti suhteenkin. Olen myöhemmin monesti miettinyt, miten se nainen kehtasi... Toisaalta olen myös ihmetellyt mieheni halua auttaa naista ilman mitään takeita jatkosta (kun kerran mieheni sitä jatkoa todella olisi halunnut). En sitten tiedä mitä nainen antoi suhteen tulevaisuudesta ymmärtää. Mieheni tuntien ei ole kyllä paljon tarvinnut antaa, että mies on ihan tyytyväisenä.
Jos joku auttaa minua en koskaan kuvittele sen olevan pyyteetöntä. Miksi kuvittelisin? Toisaalta jos joku auttaa minua niin eihän se automaattisesti tarkoita sitä, että minä voisin auttaa häntä, niinpä en ota mielelläni apua vastaan. Ehkä se oli miehelleni helpotus, että en ainakaan odota apua. Saati että tuollalailla häipyisin kun kesä on ohi ja toinen on auttanut minua. Ehkä se nainenkin ajatteli, että seksi täysin riitti korvaukseksi.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
14.04.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mielestäni nykyinen talousjärjestelmä on epäoikeudenmukainen. Mietitkö koskaan miksi toinen"ansaitsee" auton ja toinen ei? Ei se ole mikään luonnonlaki, että toisella nyt vain on enemmän omaisuutta.

Vierailija
2/4 |
14.04.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tiedätkö taasen bangladeshläisen naikkosen joka aktejaan levitti miehen kanssa, miea ei kuitenkaan halunnut naimisiinkaan, naikkonen kostossaan tappoi tämän miehen.

Ni, ei kyllä enää harrastele mitään.

Vähintään häirikkönaiset pois perästä sitten väkisin ja suoraviivaisesti.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
14.04.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miehesi on kamupoika.

Vierailija
4/4 |
14.04.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minä mietin, miksi kuvittelet että suhteen lopettaminen ja työn loppuminen liittyivät mitenkään yhteen. On toki ihan luonnollista sairaalloisen mustasukkaisen ihmisen käytöstä, että kumppanin exä halutaan nähdä täydellisenä hirviönä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi viisi kahdeksan